Facebook

Czy warto zasadzać cebulki kwiatowe?

Polub nas na Facebooku:

Piękny i zadbany ogród to marzenie każdej osoby posiadającej dom lub działkę. Okazałe i niezwykłe kwiaty są nieodzownym elementem kojarzącym się właśnie z tego typu przestrzeniami. Pragnąc uzyskać taki efekt, trzeba niestety włożyć w to odrobinę wysiłku. Jeśli chcesz w szybki sposób odmienić swój kawałek zieleni, to cebulki kwiatowe są dokładnie tym, czego potrzebujesz!

tulipany

Nasiona czy cebulki kwiatowe – co wybrać?

Piękne kwiaty i rośliny nie tylko stworzą niesamowity klimat i ubarwią przestrzeń, ale sprawią, że chętniej będziemy się w nim relaksować. Decydując się na zasadzanie kwiatów, często nie wiemy, co wybrać w sklepie. W końcu możemy zakupić gotowe kwiaty, które od razu możemy wsadzić w ziemię, tanie i łatwo dostępne nasiona, ale też popularne cebulki. Mimo tego, że nasiona są niedrogie i można je dostać w wielu miejscach, to jednak nie są one wolne od wad. Przede wszystkim są one jednoroczne lub dwuletnie. Po pojawieniu się roślin, nie jesteśmy w stanie cieszyć się nimi szczególnie długo, gdyż bardzo szybko usychają. Nie bez znaczenia jest również to, że na efekt wysadzania z nasion przyjdzie nam poczekać sporo czasu.

Kwiaty z cebulek

W przypadku cebulek kwiatowych sprawa wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim są one wieloletnie. Wybór roślin w tym przypadku jest naprawdę ogromny. Wystarczy przejrzeć asortyment gardenowo.pl – jest to internetowy sklep ogrodniczy z bardzo dużym wyborem cebulek kwiatowych. Bez względu na swoje wymagania, gust i planów w zakresie tego, jak ogród ma wyglądać, zawsze jesteśmy w stanie zakupić coś idealnego. Mało tego, nie są one szczególnie drogie, a efektem będziemy się mogli cieszyć przez naprawdę długi czas. Przy zakupie warto pamiętać o kilku zasadach, które oczywiście są uzależnione od tego, na jaki konkretny gatunek się zdecydujemy. Po zakupie zapoznajmy się z wymaganiami poszczególnych roślin oraz z informacjami dotyczącymi zasadzania, wyboru najlepszego stanowiska, podlewania i dbania o nie zimą.

Zalety cebulek kwiatowych

Cebulki kwiatowe posiadają zróżnicowany okres kwitnienia. Występują w rozmaitych odmianach i kolorach, co umożliwia uzyskanie w ogrodzie naprawdę niesamowitego efektu. Roślinami wyrastającymi z cebulek kwiatowych będziemy się mogli bardzo długo cieszyć – niektóre z nich ozdobią ogród od wiosny aż do jesieni. Nie bez znaczenia jest również to, że cebulki zasadzimy bezproblemowo i dowolnie określimy miejsce, dzięki czemu już na wstępie możemy zaplanować, jak nasz ogród ma wyglądać. Rośliny cebulowe są przeważnie odporne na mróz i wieloletnie, zatem jest to praktycznie jednorazowa inwestycja, którą będziemy mogli się cieszyć przez naprawdę długi czas.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz