Facebook

Dermokosmetyki – pomoc dla skóry wrażliwej

Polub nas na Facebooku:

Cera wrażliwa to ta trudna w pielęgnacji. Humorzasta, kapryśna i wymagająca sprawia, że do pielęgnacji nie można używać tradycyjnych kosmetyków z drogerii czy supermarketu. Te mogą jej zaszkodzić i spowodować podrażnienia, zaczerwienienia, alergię i inne problemy skórne. To, dlatego właścicielki skóry wrażliwej powinny sięgać po specjalne dermokosmetyki. Czy mogą one pomóc skórze w pielęgnacji skóry problematycznej?

Dermokosmetyki – pomoc dla skóry wrażliwej

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?

Problemy, jakie sprawia cera wrażliwa, są zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Zestaw objawów jest zazwyczaj indywidualny i nie wszystkie właścicielki skóry wrażliwej borykają się z tymi samymi symptomami. Nie mniej jednak jednymi z tych najczęściej występujących jest zaczerwienienie, łuszczenie się, suchość, obrzęk, uczucie swędzenia, ściągniecie skóry, kłucie, mrowienie. Objawy te nasilać mogą się, jeśli skóra nie będzie prawidłowo pielęgnowana. Niekorzystnie wpływają na nie też czynniki środowiskowe (wiatr, mróz, zmiany temperatur), stres, hormony.

Jak dbać o cerę wrażliwą?

Pielęgnacja cery wrażliwej nie należy do najłatwiejszych. Pierwszym krokiem tego procesu jest zakup odpowiednich kosmetyków. Właścicielki tego typu skóry powinny pamiętać, że w ich przypadku nie sprawdzą się preparaty drogeryjne, uniwersalne. Konieczne jest sięgnięcie po kosmetyki dermatologiczne. Dostępne na https://www.perfumeria.pl/collections/dermokosmetyki dermokosetyki mają działanie łagodzące, normalizujące, przeciwbakteryjne. Ich ważną cechą jest też hipoalergiczność, która nie wywołuje uczuleń, alergii i podrażnień.

dermokosmetyk

Dermokosmetyki: jak działają na cerę wrażliwą?

Dermokosmetyki to preparaty pozwalające na skuteczne dbanie o cerę problematyczną. Produkowane są w sterylnych warunkach i z najwyższej jakości składników. Nad poprawnością ich składu czuwa cały sztab ludzi, który składa się z dermatologów, chemików i kosmetologów. Ma to zagwarantować, że dermokosmetyki nie tylko będą pielęgnować, ale także leczyć. Bezzapachowe i bezbarwne wielu wydają się mało atrakcyjne, ale wystarczy zerknąć na skład, aby przekonać się, że warto je włożyć do swojej kosmetyczki.

dermokosmetyki

Najczęściej spotykane substancje w kosmetykach dermatologicznych to witaminy z grupy B, witamina C i E, lipidy, retinoid, metale. Składniki te mają za zadanie chronić i nawilżać skórę wrażliwą, stanowić barierę dla promieni słonecznych, goić uszkodzenia, odbudowywać naskórek, złuszczać zrogowacenia i przebarwienia, niwelować działanie wolnych rodników. Warto wspomnieć, że dermokosmetyki to nie tylko te do cery czy ciała, ale także do włosów. Polecane są one osobom cierpiącym na choroby skóry takie jak nadmierne wypadanie włosów łupież, czy wrażliwa skóra głowy.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz