Facebook

Kwiaty do każdego wnętrza – najpiękniejsze obrazy

Polub nas na Facebooku:

Kwiaty do każdego wnętrza

Kwiaty są tak wdzięcznym obiektem, że nie ma chyba osoby, która nie chciałaby mieć ich w swoim mieszkaniu, wszystko jedno w jakiej postaci. Najlepiej byłoby oczywiście mieć codziennie świeży bukiet w każdym pokoju, ale z różnych względów nie jest to możliwe. Natomiast możemy mieć obraz. Kwiaty na obrazie mogą być równie piękną ozdobą, jak te ułożone w wazonie. Motyw kwiatów na obrazach jest niezwykle popularny i pojawiał się na nich już w XVII wieku. Początkowo malowano wyraziste kolorystycznie bukiety w wazonach ustawione na tle wzorzystej tkaniny. O popularności tego motywu świadczą takie nazwiska jak Leon Wyczółkowski, Olga Boznańska czy słynny na cały świat Vincent van Gogh. Nie musimy jednak wydawać fortuny, by ozdobić swoje mieszkania pięknymi obrazami z kwiatami.

Obraz z kwiatami w klasycznym wnętrzu

Obraz z kwiatami w klasycznym wnętrzu

https://redro.pl/obrazy/tematy/kwiaty/

Styl klasyczny jest ponadczasowy, wiąże się z ciepłymi barwami, harmonią, estetyką i dodatkami z wyższej półki. Kolory w stylu klasycznym to brązy, beże i biel, charakterystyczną cechą jest także spójność kolorystyczna dlatego, aby zachować wszystkie cechy tego stylu, należy zrezygnować z kolorowych akcentów. Zatem jakie obrazy z kwiatami powinny się znaleźć w klasycznym salonie? Odpowiedź jest prosta-klasyczne. Dobrze będą tutaj wyglądały ręcznie malowane kwiaty, nieco abstrakcyjne w formie, w odcieniach beżu, brązu, bieli i zieleni. Elegancja takiego obrazu podkreśli elegancję salonu i będzie doskonale harmonizować kolorystycznie  z pozostałymi elementami wyposażenia. Równie pięknie w takim wnętrzu będzie się prezentować obraz olejny martwa natura- bukiet kwiatów na stole w jasnobłękitnym wazonie. Dzieło namalowane w pastelowych barwach i oprawione w gustowną ramę wprowadzi do klasycznego salonu element luksusu, podkreśli urodę wnętrza. Obrazy, którymi zamierzamy udekorować ściany w klasycznym pomieszczeniu, powinny być oprawione w elegancką ramę dopasowaną kolorystycznie do mebli lub innych dodatków. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się również reprodukcje dzieł znanych malarzy, a kwiatem, który znakomicie nadaje się do eleganckiego salonu, jest oczywiście róża.

Obraz kwiaty w skandynawskim wnętrzu? Czemu nie!

Obraz kwiaty w skandynawskim wnętrzu

https://redro.pl/

Styl skandynawski to prostota, naturalność i funkcjonalność. Króluje tu drewno-surowe lub malowane na biało, poza tym beże i delikatne błękity. Zdecydowanie nie będą tu pasowały obrazy o wyrazistych kolorach z bogatymi,  barokowymi bukietami. Na obrazach z kwiatami przeznaczonych do skandynawskiego salonu lub sypialni powinna królować biel, zielenie, błękity, czasem delikatny róż, brąz i szarości. Prostotę salonu podkreśli czarno-biała grafika przedstawiająca pojedynczy kwiat tulipana. Obraz zawieszony nad kanapą nie zakłóci zamysłu architekta i znakomicie wpisze się w prosty styl. Oczywiście salon to nie jedyne miejsce, w którym może się pojawić obraz kwiaty. Do sypialni w stylu skandynawskim również można znaleźć odpowiednie dzieło. Bardzo pięknie wyglądać będzie tutaj obraz przedstawiający pojedynczy kwiat maku w otoczeniu makówek na szarym, spokojnym tle. Szare tło będzie sprzyjało odpoczynkowi, a nieco wyrazistsza barwa maku zadziała energetyzująco, kiedy już trzeba będzie wstać. Jeśli jednak zechcemy zachować typową dla stylu skandynawskiego kolorystykę, dobrym pomysłem będzie obraz przedstawiający trzy ciemne tulipany w prostym, białym wazonie. Oszczędność formy i stonowane kolory idealnie wpiszą się  w klimat sypialni i w żaden sposób nie zakłócą odpoczynku. Obrazy w skandynawskim mieszkaniu wieszamy oprawione w proste, kolorystycznie dopasowane do wymogów stylu ramy.

Styl rustykalny – bez kwiatów ani rusz

Styl rustykalny

Rustykalne wnętrze wciąż ma swoich gorących zwolenników. Być może dzieje się tak dlatego, że wnętrza urządzone w tym stylu są przytulne, pełne życia i kolorów. Kolory to barwy ziemi z jaskrawymi i wyrazistymi elementami. Obrazy przeznaczone do takiego wnętrza mogą być bardzo kolorowe, dobrze jeśli są oprawione w proste drewniane ramy z widocznymi słojami. A jaki w rustykalnej kuchni powiesić obraz? Kwiaty polne to pierwszy pomysł, jaki przychodzi do głowy, gdy myślimy o stylu rustykalnym. Dobrym pomysłem będzie obraz z niebieskimi chabrami, które najbardziej kojarzą się z rustykalnym stylem. Do rustykalnego wnętrza znakomicie nadaje się obraz ze słonecznikami. Taka dekoracja wprowadzi do pomieszczenia dużo słońca i przełamie surowość drewna. Ponieważ obrazów ze słonecznikami jest bardzo dużo, możemy z nich stworzyć zgrabną galeryjkę rozjaśniającą ciemny rustykalny korytarz.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz