Montaż prysznica bez brodzika - co warto o tym wiedzieć?

Stworzenie pięknej, komfortowej łazienki to cel, który można osiągnąć całkiem łatwo i to nie tylko inwestując w efektowne meble czy kładąc nowoczesne płytki. Możesz np. zdecydować się na prysznic bez brodzika, który jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym i nie tylko wyglądającym ładnie, ale też zapewniającym większy komfort codziennego mycia. Oto, co musisz wiedzieć o takim rozwiązaniu!

Montaż prysznica bez brodzika - co warto o tym wiedzieć?

Zanim zdecydujesz się na montaż prysznica bez brodzika…

Na samym wstępie zaznaczmy, że zastosowanie takiego rozwiązania nie będzie możliwe w każdej łazience. Przede wszystkim – wymaga ono odpowiednio grubego stropu, dlatego też lepiej zdecydować się na nie jeszcze na etapie projektowania łazienki. Jeżeli natomiast w grę wchodzi tylko remont, musisz liczyć się z tym, że niezbędne okaże się kucie płytek, a nawet podłogi. Konieczne jest też umiejętne ukrycie rur kanalizacyjnych i syfonu, co nie zawsze jest możliwe. Jednym z rozwiązań tego problemu może być zabudowanie ich w ścianie – o to, czy jest taka możliwość, zapytaj specjalistę.

Jeżeli natomiast Twoja łazienka spełnia wszelkie warunki, by zamontować prysznic bez brodzika, możesz zacząć zastanawiać się nad kształtem swojego prysznica, jego wielkością i innymi kwestiami. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Montujemy prysznic bez brodzika!

Aby montaż prysznica przebiegł bezproblemowo, musisz przede wszystkim zdecydować się na odpowiedni rodzaj odpływu. Masz do wyboru odpływy punktowe, które montuje się na środku kabiny prysznicowej oraz liniowe, które można umieścić na granicy kabiny lub przy ścianie. Oba rozwiązania zalecane są dla niewielkich stref natryskowych – w przypadku tych większych, najlepszym rozwiązaniem będą dwa odpływy łukowe.

Co w sytuacji, gdy grubość podłogi nie jest odpowiednia dla żadnego ze standardowych rozwiązań? Tutaj również jest wyjście z sytuacji – możesz zdecydować się na odpływ boczny, w przypadku którego system kanalizacyjny znajdzie się w ścianie łazienki.

Poza odpływem, bardzo duże znaczenie w kontekście montażu prysznica ma warstwa izolacyjna umieszczona w podłodze, która zapewni odpowiedni komfort w czasie kąpieli. Służy do tego wełna lub (rzadziej) styropian, na który nakłada się izolację przeciwwilgociową, chroniącą przed zawilgoceniem. Następnie umieszczane są: podkład podłogowy o grubości co najmniej 4 cm oraz posadzka.

Jakie drzwi do kabiny prysznicowej?

Chcąc ochronić łazienkę przed zalaniem i zadbać o jej wystrój, warto wybrać odpowiednie drzwi do kabiny. Masz do wyboru:

  • Drzwi przesuwne, które idealnie pasują do małych łazienek, ponieważ nie zajmują miejsca (są otwierane i zamykane za pomocą specjalnych rolek osadzonych na prowadnicach),
  • Drzwi skrzydłowe, które otwierają się na zewnątrz, tak jak zwykłe drzwi – są bardzo wygodne, jednak wymagają przestrzeni w łazience. Ich odmianą są drzwi wahadłowe, które otwierają się na zewnątrz i do wewnątrz.

Możesz też zdecydować się na kabinę bez drzwi, tzw. walk-in, jednak w tym wypadku upewnij się, czy będzie to bezpieczne dla Twojej łazienki i zadbaj o jej odpowiednie ogrzewanie – wtedy prysznic bez brodzika da Ci maksymalny komfort w trakcie kąpieli!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here