Marchew na pasożyty

Marchew jest bardzo dobrym, a zarazem często niedocenionym warzywem w walce z pasożytami. Możemy spożywać startą marchew, marchew przekrojoną w słupki lub marchew w każdej innej postaci. Bardzo dobrze sprawdza się również sok z marchwi. Przed spożyciem lub przygotowaniem napoju polecamy zanurzenie marchwi na około 10-15 sekund w gorącej wodzie.
Metoda ta działa, jeżeli stężenie olejków eterycznych zawartych w marchwi osiągnie odpowiedni poziom, w związku z tym zalecamy systematyczność i spożywanie marchwi przez dłuższy okres czasu.

 

Zioła – cząber, napar z cząbru

Pomocniczą domową metodą na walkę z pasożytami będzie napar z cząbru. W tym celu zalewamy zioła wodą – proporcje to około 2 łyżeczki na szklankę wody. Taką mieszankę gotujemy przez około 3 minuty od czasu osiągnięcia wrzenia wody. Następnie odstawiamy na bok i przykrywamy. Pijemy 1 szklankę 2-3 razy dziennie, najlepiej po posiłku. Napar poza wspomnianymi pasożytami sprawdza się również przy dolegliwościach przewodu pokarmowego.

 

Sok z kiszonej kapusty

W związku z tym, iż jednym z istotnych elementów w walce z pasożytami jest przestrzeganie odpowiedniej diety, picie soku z kapusty może być stosowane, jako metoda pomocnicza w walce z pasożytami.

 

Lewatywa z czosnku

Jedną z metod pomagającą usunąć pasożyty jest wykonywanie lewatywy. Nie jest to jednak metoda, która pomoże usunąć pasożyty z całego organizmu, bowiem działa ona tylko w obrębie jelita. Do wykonania lewatywy potrzebne jest kilka ząbków czosnku, które kroimy w plasterki i zalewamy około pół litra wody o temperaturze pokojowej. Następnie odstawiamy roztwór na 2-3 godziny. Roztwór przecedzamy i stosujemy do wykonania lewatywy. Po jej wykonaniu roztwór przetrzymujemy przez kilka minut.
Aby metoda była skuteczna należy stosować ją minimum 3 dni z rzędu. Nie polecamy również stosowania dłużej niż 5 dni.
Uwaga!
W przypadku uciążliwego bólu polecamy natychmiastowe zaprzestanie wykonywania lewatywy.
Stosując tą metodę należy bezwzględnie zadbać o odbudowę flory bakteryjnej w jelitach. W tym celu należy spożywać jogurty naturalne, zsiadłe mleko oraz kefiry.

 

Kąpiel z wywaru ze słomy owsianej

Do przygotowania wywaru ze słomy owsianej potrzebujemy około pół kilograma słomy, którą gotujemy przez pół godziny w 4-5 litrach wody. Następnie wywar wlewamy do wanny, w której będziemy zażywać kąpieli. Bardzo ważne jest utrzymanie ciepłej temperatury wody, dlatego można przygotować sobie oddzielne naczynie z wrzątkiem, który będziemy dolewać co kilka minut do wanny z wodą. Zalecamy ostrożność, aby nie doszło do poparzenia. Metoda ta działa pozytywnie na pasożyty, a dokładniej owsiki. Kąpiel w takim wywarze należy stosować od 2 do 3 razy w tygodniu przez blisko 3 miesiące, dlatego metoda jest czasochłonna i wymagająca samozaparcia.

Poza właściwościami leczniczymi związanymi z pasożytami, kąpiel taka pomaga również przy problemach z reumatyzmem, problemami skórnymi, chorobach nerek i kamicy, potliwości czy też osteoporozie. Kąpiel taką możemy zażywać rzadziej, niż w przypadku kąpieli mającej na celu walkę z pasożytami.
Słoma owsiana dostępna jest w aptekach zielarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here