Facebook

Wągry i zaskórniki

Polub nas na Facebooku:

Domowe sposoby na wągryWyciskanie wągrów to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możemy zrobić w walce z zaskórnikami. Mimo, iż część wydzieliny wydostaje się na zewnątrz, część zostaje pod skórą i może doprowadzić do dalszego rozprzestrzeniania się zaskórników. Dzięki domowym sposobom pozbędziecie się zaskórników szybko i skutecznie.


 

Profilaktyka i domowy tonik

Na początek zacznijmy od codziennej pielęgnacji w celu pozbycia się wągrów. Jeżeli chcemy zadbać o cerę, zadbajmy o jej higienę – przemywajmy twarz minimum 2 razy dziennie delikatnymi tonikami, w celu oczyszczenia skóry. Jako domowy tonik możemy zastosować wodę z sokiem z cytryny lub mleko.
W wersji z większą liczbą składników możemy przygotować tonik z rozpuszczonych kilku tabletek aspiryny z wodą mineralną oraz dodatkiem soku z cytryny. Taki tonik możemy przechowywać około 2-3 dni w lodówce i takim preparatem oczyszczać twarz.

 

Ziołowe parówki

Zioła takie jak rumianek, szałwia, lawenda doskonale sprawdzą się do przygotowania domowej parówki na zaskórniki. W tym celu zalewamy zioła wrzątkiem w garnku lub miseczce, a następnie przykrywamy twarz ręcznikiem nad mieszanką z ziołami. W takiej pozycji zostajemy przez około 10 minut. Parówka dobrze rozszerzy pory i pozwoli je oczyścić. Pamiętajmy, aby uważać i nie dotknąć gorącej wody. Osoby posiadające cerę bardzo wrażliwą mogą stosować krótsze parówki bądź całkowicie zrezygnować z tej metody.

 

Domowe „plastry”

Plastry przyklejane na nos zna chyba każdy, kto interesował się tematem związanym z wągrami i zaskórnikami. Takie plastry możemy również przygotować samemu.
Pierwsza wersja plastrów, to „plastry” oparte na budyniu i mleku. Składniki te mieszamy w równych proporcjach i tworzymy gęstą papkę. Następnie podgrzewamy ją, np. w mikrofalówce, aby była elastyczna, zaś temperatura odpowiednia do nałożenia na skórę. Taką domową bazę pod nasze naturalne plastry nakładamy na nos i pozostawiamy na kilkanaście minut. Następnie delikatnie ściągamy.

Druga wersja plastrów oparta jest na wodzie, żelatynie oraz soku z cytryny. Żelatynę mieszamy z ciepłą wodą oraz sokiem z cytryny i dokładnie mieszamy. Następnie w roztworze namaczamy ligninę dostępną w aptece i przykładamy na nos. Roztwór ten, gdy zacznie tracić temperaturę nabierze konsystencję galaretki. Po kilkunastu minutach ściągamy „plaster” z nosa.

W przypadku użycia domowych plastrów zalecamy najpierw wykonanie parówki, w celu rozszerzenia porów. Dzięki temu efekty zastosowania domowych plastrów na wągry będą jeszcze lepsze. Metodę tą stosujmy 1 raz w tygodniu, aby zbyt mocno nie podrażnić skóry na nosie i w jego okolicach.

 

Maseczka z sody oczyszczonej

Bardzo prosta maseczka, która składa się z ogólnodostępnej sody oczyszczonej i wody mineralnej. Pamiętajmy, aby używać wody butelkowanej. Wodę mieszamy z sodą aby powstała gęsta papka. Taką maseczkę nakładamy na miejsca, w których występują zaskórniki i pozostawiamy na kilkanaście minut. Następnie maseczkę zmywamy letnią wodą.

 

Maseczka „po”

Po zastosowaniu metod mających na celu oczyszczenie zaskórników można zastosować maseczkę, która wspomoże w walce z wągrami, ale również doskonale odżywi naszą skórę. W tym celu do kilku łyżek płatków owsianych dodajemy odrobinę gorącej wody, a następnie łyżkę jogurtu naturalnego. Po delikatnym ostudzeniu nakładamy na miejsca objęte zaskórnikami i pozostawiamy na kilkanaście minut. Taką maseczkę możemy dodatkowo stosować na całą twarz, bowiem jest ona delikatna i doskonale odżywia cerę.

 

Zachęcamy do umiarkowanego stosowania domowych metod w walce z wągrami. Postawmy na cykliczne wykonywanie wyżej wymienionych sposobów, aby nasza skóra miała również szansę się odpowiednio zregenerować. Zbyt częste łączenie opisanych wyżej metod może doprowadzić do podrażnień.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz