Domowe sposoby na wągry

Domowe sposoby na wągryWyciskanie wągrów to jedna z najgorszych rzeczy, jakie możemy zrobić w walce z zaskórnikami. Mimo, iż część wydzieliny wydostaje się na zewnątrz, część zostaje pod skórą i może doprowadzić do dalszego rozprzestrzeniania się zaskórników. Dzięki domowym sposobom pozbędziecie się zaskórników szybko i skutecznie.


 

Profilaktyka i domowy tonik

Na początek zacznijmy od codziennej pielęgnacji w celu pozbycia się wągrów. Jeżeli chcemy zadbać o cerę, zadbajmy o jej higienę – przemywajmy twarz minimum 2 razy dziennie delikatnymi tonikami, w celu oczyszczenia skóry. Jako domowy tonik możemy zastosować wodę z sokiem z cytryny lub mleko.
W wersji z większą liczbą składników możemy przygotować tonik z rozpuszczonych kilku tabletek aspiryny z wodą mineralną oraz dodatkiem soku z cytryny. Taki tonik możemy przechowywać około 2-3 dni w lodówce i takim preparatem oczyszczać twarz.

 

Ziołowe parówki

Zioła takie jak rumianek, szałwia, lawenda doskonale sprawdzą się do przygotowania domowej parówki na zaskórniki. W tym celu zalewamy zioła wrzątkiem w garnku lub miseczce, a następnie przykrywamy twarz ręcznikiem nad mieszanką z ziołami. W takiej pozycji zostajemy przez około 10 minut. Parówka dobrze rozszerzy pory i pozwoli je oczyścić. Pamiętajmy, aby uważać i nie dotknąć gorącej wody. Osoby posiadające cerę bardzo wrażliwą mogą stosować krótsze parówki bądź całkowicie zrezygnować z tej metody.

 

Domowe „plastry”

Plastry przyklejane na nos zna chyba każdy, kto interesował się tematem związanym z wągrami i zaskórnikami. Takie plastry możemy również przygotować samemu.
Pierwsza wersja plastrów, to „plastry” oparte na budyniu i mleku. Składniki te mieszamy w równych proporcjach i tworzymy gęstą papkę. Następnie podgrzewamy ją, np. w mikrofalówce, aby była elastyczna, zaś temperatura odpowiednia do nałożenia na skórę. Taką domową bazę pod nasze naturalne plastry nakładamy na nos i pozostawiamy na kilkanaście minut. Następnie delikatnie ściągamy.

Druga wersja plastrów oparta jest na wodzie, żelatynie oraz soku z cytryny. Żelatynę mieszamy z ciepłą wodą oraz sokiem z cytryny i dokładnie mieszamy. Następnie w roztworze namaczamy ligninę dostępną w aptece i przykładamy na nos. Roztwór ten, gdy zacznie tracić temperaturę nabierze konsystencję galaretki. Po kilkunastu minutach ściągamy „plaster” z nosa.

W przypadku użycia domowych plastrów zalecamy najpierw wykonanie parówki, w celu rozszerzenia porów. Dzięki temu efekty zastosowania domowych plastrów na wągry będą jeszcze lepsze. Metodę tą stosujmy 1 raz w tygodniu, aby zbyt mocno nie podrażnić skóry na nosie i w jego okolicach.

 

Maseczka z sody oczyszczonej

Bardzo prosta maseczka, która składa się z ogólnodostępnej sody oczyszczonej i wody mineralnej. Pamiętajmy, aby używać wody butelkowanej. Wodę mieszamy z sodą aby powstała gęsta papka. Taką maseczkę nakładamy na miejsca, w których występują zaskórniki i pozostawiamy na kilkanaście minut. Następnie maseczkę zmywamy letnią wodą.

 

Maseczka „po”

Po zastosowaniu metod mających na celu oczyszczenie zaskórników można zastosować maseczkę, która wspomoże w walce z wągrami, ale również doskonale odżywi naszą skórę. W tym celu do kilku łyżek płatków owsianych dodajemy odrobinę gorącej wody, a następnie łyżkę jogurtu naturalnego. Po delikatnym ostudzeniu nakładamy na miejsca objęte zaskórnikami i pozostawiamy na kilkanaście minut. Taką maseczkę możemy dodatkowo stosować na całą twarz, bowiem jest ona delikatna i doskonale odżywia cerę.

 

Zachęcamy do umiarkowanego stosowania domowych metod w walce z wągrami. Postawmy na cykliczne wykonywanie wyżej wymienionych sposobów, aby nasza skóra miała również szansę się odpowiednio zregenerować. Zbyt częste łączenie opisanych wyżej metod może doprowadzić do podrażnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here