Facebook

Zapalenie pęcherza

Polub nas na Facebooku:

Dieta

W przypadku infekcji należy zadbać o odpowiednią dietę. Unikajmy alkoholu, kawy, słodyczy oraz mocno przyprawionych potraw, do czasu całkowitego wyleczenia pęcherza.

 

Oddawanie moczu

Pamiętajmy, aby oddawać mocz od razu, gdy poczujemy taką potrzebę. Przetrzymywanie moczu może spowodować zwiększenie ilości bakterii oraz infekcje.

 

Unikanie zimna

Przyczyną infekcji może być również kontakt z zimnem. Unikajmy zatem siadania na zimnych powierzchniach, przesiadywania na betonie, zimnych metalowych poręczach, a w zimę starajmy się zadbać o odpowiedni ubiór zapewniający ciepło i komfort – dłuższe nakrycia chroniące okolice nerek oraz pośladków.

 

Czystość

Bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej higieny w toalecie, w wannie oraz pod prysznicem. Starajmy się regularnie czyścić muszlę klozetową oraz deskę jak również czyścić miejsce korzystania z prysznica. W publicznych toaletach unikajmy siadania bezpośrednio na desce. Dodatkowo dbajmy o czystość ręczników, pierzmy je w wyższej temperaturze oraz wymieniajmy je możliwie często.

 

Życie w sypialni

Przed każdym stosunkiem oczywiste jest, aby zadbać o odpowiednią higienę. Po odbytym kontakcie płciowym zarówno kobietom jak i mężczyznom polecamy opróżnienia pęcherza, w celu usunięcia bakterii.

 

Depilacja miejsc intymnych

Nieodpowiednia depilacja miejsc intymnych może doprowadzić do podrażnień, które zmieniają florę bakteryjną oraz mogą prowadzić do powstawania zapalenia cewki moczowej. W przypadku nawracających infekcji warto zrezygnować z depilacji oraz golenia miejsc w bliskiej odległości od warg sromowych.

 

Odpowiednie kosmetyki

Stosowanie niewłaściwych kosmetyków, takich jak mocno perfumowane mydła lub płyny do kąpieli może zaburzyć florę bakteryjną oraz doprowadzić do podrażnień miejsc intymnych. W przypadku częstych infekcji warto rozważyć zastosowanie naturalnego mydła hipoalergicznego lub bardzo delikatnych kosmetyków przeznaczonych do utrzymania odpowiedniej higieny tych miejsc.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz