Facebook

Lubisz masaże? Sprawdź, co powinieneś o nich wiedzieć!

Polub nas na Facebooku:

Kto z nas nie lubi masażu? Jego największą zaletą jest zdolność rozluźniania tkanki mięśniowej, co przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych oraz pozwala na głęboki relaks. Tak naprawdę istnieje jednak o wiele więcej korzyści, które za sobą niesie – i nie wszystkie są tak oczywiste. W dodatku wyróżnić można kilka różnych rodzajów masażu. Dowiedz się,  dlaczego od czasu do czasu warto zdecydować się na takie odprężenie oraz w jakiej sytuacji sprawdzi się jego konkretny rodzaj.

masaż

Jakie korzyści przynosi masaż?

Najbardziej oczywistą zaletą masażu jest relaks, zmniejszenie napięcia mięśni oraz złagodzenie bólu pleców. Nie jest żadną tajemnicą, że dobry masaż zapewnia prawdziwe odprężenie, uspokaja myśli oraz wycisza – szczególnie, jeżeli towarzyszy mu odpowiednia atmosfera, na przykład zmysłowa muzyka i blask świec. To także zupełnie bezinwazyjna metoda zapobiegania bólom pleców – przynosi skuteczne efekty w przewlekłych lub tymczasowych dolegliwościach. Masaże Gdańsk wpływają zarówno na sferę fizyczną, jak i emocjonalną, a za ich pomocą można skutecznie łagodzić stres – naukowo stwierdzono, że w ich trakcie obniża się poziom kortyzolu oraz wzrasta poziom hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie, w tym serotoniny i dopaminy. Co więcej, poprawiają też jakość snu oraz poziom energii. Mogą nawet obniżyć skurczowe i rozkurczowe ciśnienie krwi oraz przynieść ulgę w bólach głowy i migrenie. Dzięki temu, że doskonale dotleniają skórę, ujędrniają ją oraz wzmacniają elastyczność pozwalając na zachowanie młodego wyglądu. Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Masażystów za jego sprawą dochodzi do zwiększenia się aktywności białych, a w efekcie poprawy odporności. Jakie inne zalety masażów można wymienić? Na przykład pomagają w problemach trawiennych, między innymi poprawiając perystaltykę jelit. W dodatku przyśpieszają regenerację po ciężkich treningach oraz redukują blizny, zmniejszając ich widoczność.

Poznaj najpopularniejsze rodzaje masażu

Podstawowym rodzajem masażu jest klasyczny – wykonywany w celu leczniczym, relaksacyjnym oraz pobudzającym. W jego trakcie wykorzystuje się techniki takie jak rozcieranie, ugniatanie, głaskanie i oklepywanie. To świetny rodzaj zabiegu dla osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z masażem. Przynosi on szybki i zadowalające rezultaty, w tym rozluźnienie mięśni, poprawę krążenia czy pozbycie się zbędnych produktów przemiany materii. Innym rodzajem jest masaż relaksacyjny, przeznaczony dla osób, które odczuwają przewlekły stres oraz napięcie mięśni, a także dla sportowców, w trakcie regeneracji organizmu. Jego celem jest głęboka relaksacja i odprężenie. Jeszcze innym rodzajem jest masaż tkanek głębokich. W jego trakcie specjalista stara się dotrzeć do trudno dostępnych mięśni i w tym celu wykonuje powolne ruchu palcami lub łokciem. W trakcie takiego zabiegu, pacjent może odczuwać lekki ból lub dyskomfort, który jednak mija na drugi dzień.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz