Facebook

Zapach w domu

Polub nas na Facebooku:

Nawilżacze na kaloryfer

Nawilżacze na kaloryfer były bardzo modne w dawnych czasach, jednak nie były one zbyt estetyczne. Spotykane były one szczególnie na kaloryferach starego typu. Aktualnie w większości mieszkań mamy do czynienia z nowymi kaloryferami, a jeżeli chodzi o ofertę nawilżaczy – posiadamy całą gamę pasujących do tego rodzaju kaloryferów, które dodatkowo są modne, zdobione i na pewno po odpowiednim dobraniu produktu, będą pasowały do naszego wystroju.
Do nawilżacza takiego wystarczy wlać trochę wody oraz od kilku do kilkunastu kropli olejków eterycznych. Pamiętajmy, aby co jakiś czas dokładnie myć nawilżacz, aby nie gromadziły się w nim bakterie, bowiem wilgoć i ciepło jest odpowiednim miejscem do ich gromadzenia.

Cynamon

Zapachu cynamonu nie da się nie lubić, chociaż zapewne znajdą się nieliczni, którzy za nim nie przepadają. Jednym ze sposobów na ładniejszy zapach w domu jest rozsypanie mielonego cynamonu na podłogę i wciągnięcie go do odkurzacza. Przez długi czas podczas każdego odkurzania będziemy mogli poczuć zapach cynamonu.

 

Skórki cytrusów

Skórki cytrusów wykorzystaliśmy już do przygotowania domowego odświeżacza powietrza. Możemy je też użyć w nieco łatwiejszy i szybszy sposób. Nie jest to długotrwały efekt, jednak odrobina pięknego cytrusowego zapachu będzie unosiła się w mieszkaniu po ułożeniu obranych skórek z cytrusów na kaloryferze (w sezonie grzewczym).

 

Goździki i cynamon

Używając tych dwóch przypraw możemy nadać naszemu mieszkaniu trochę świeżości i ładnego zapachu. Jedną z metod jest wbijanie goździków w pomarańcza. Goździki wbijamy w skórkę, dzięki temu cytrusowo-goździkowy zapach będzie unosił się przez kilka do kilkunastu dni.

Inną metodą jest gotowanie wody z cynamonem i goździkami na wolnym ogniu. Pamiętajmy, aby kontrolować ilość wody w garnku.

 

Kawa

Kto podczas otwierania nowego opakowania kawy bądź parzenia kawy nigdy, nawet przez moment nie zachwycał się jej pięknym aromatem? Dzięki powolnym prażeniu kawy na patelni (na bardzo małym ogniu) możemy uzyskać miły i przyjemny zapach w mieszkaniu.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz