Agrotkanina

Agrotkanina to termin, który dla wielu osób może brzmieć nieco enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak produkt, który nadaje się do wykorzystania zarówno w ogrodnictwie jak i w rolnictwie. Najogólniej mówiąc, służy on do ochrony roślin przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Mowa tu nie tylko o szkodnikach, ale i o mało sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zanim jednak sięgniemy po ten produkt, warto poznać jego najważniejsze cechy.

Agrotkanina

Kiedy agrotkanina może pomóc?

Jak już zaznaczono na wstępie, agrotkaninę wykorzystuje się przede wszystkim do szeroko pojętej ochrony roślin. Na pewno przyda się ona osobom, które nie przepadają za zbyt częstym plewieniem grządek. Z agrotkaniny warto więc skorzystać tuż po wysianiu lub posadzeniu roślin w ogródku. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, czy do gleby dotrze wówczas niezbędna sadzonkom woda. Nie ma się jednak czego obawiać, gdyż zastosowany do ochrony materiał doskonale ją przepuszcza. Dzięki agrotkanine możliwa będzie również ochrona roślin przed intensywnym wiatrem oraz silnym upałem. Nie da się bowiem ukryć, że porywy wiatru mogą być dla naszych roślin niszczące. Wysokie temperatury również nie pozwalają rozwijać się sadzonkom w harmonijny sposób. Warto zaznaczyć, że zastosowanie agrotkaniny jako formy ochrony przed chwastami to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania w swoim ogrodzie. Każdy, komu los planety nie jest obojętny powinien zrezygnować ze środków chemicznych zwalczających chwasty na rzecz ochrony fizycznej przed nimi. Jest to szczególnie ważne w przypadku uprawy warzyw i owoców.

O czym pamiętać przy wyborze?

Aby agrotkanina miała szansę pomóc, musi być starannie wybrana. Zanim dokonamy zakupu, warto więc przemyśleć kilka ważnych kwestii. Kluczowy jest dobór odpowiedniego koloru agrotkaniny, choć na pozór może się to wydawać banalne. Jeżeli używamy jej do ochrony drzewek lub roślin skalnych, postawmy na agrotkaninę w kolorze brązu lub czerni. Jeśli jednak nasze rośliny posadzone są bezpośrednio na trawniku lub w jego pobliżu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup agrotkaniny w kolorze zielonym. Dobrze jest stawiać na produkty wysokiej jakości i nie zrażać się tym, że są one nieco droższe. Agrotkanina powinna być wytrzymała oraz odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Tylko wówczas będzie chronić nasze rośliny we właściwy sposób. Najlepiej byłoby więc sięgać po agrotkaninę o jak najwyższej gramaturze materiału. Istotny jest także dobór odpowiedniego rozmiaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here