Smoking

Uważa się, że wybór odpowiedniej sukni ślubnej dla Panny Młodej to jedna z najtrudniejszych decyzji, która przed nią stoi. Jednak wbrew pozorom znalezienie ubrania dla Pana Młodego również nie jest błahą sprawą – tak naprawdę, również ma on do wyboru wiele różnych opcji i musi zdecydować się na stylizację, która będzie najbardziej dopasowana do jego figury, charakteru uroczystości oraz sposobu bycia. Na jaki opcje mogą postawić panowie? Do najpopularniejszych rodzajów ubrania na ślub należą garnitur, smoking oraz frak. Jakie są między nimi różnice?

Smoking

Garnitur na wesele – jedna z popularniejszych opcji

Garnitur jest najchętniej wybieraną opcją przez przyszłych Panów Młodych. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest powszechnie dostępny oraz stosunkowo łatwy w stylizacji. W dodatku wiele osób kierując się praktycznym nastawieniem, szuka uniwersalnego modelu, który następnie sprawdzi się podczas wielu innych okazji, a nie będzie tylko jednorazowym wydatkiem. W dodatku garnitur daje szerokie pole do popisu – można zdecydować się na różne kroje, wzory oraz odcienie. Dostępne są marynarki jedno- lub dwurzędowe. Pan Młody może dobrać do garnituru różne dodatki w zależności od pory roku oraz osobistych upodobań, na przykład krawat, muszkę, kamizelkę czy spinki. O czym warto pamiętać kupując garnitur na ślub? Powinien on być przede wszystkim dobrze skrojony oraz jak najbardziej formalny – prym wiodą ciemne barwy w połączeniu z dodatkami w nieco żywszych odcieniach. Do garnituru należy dobrać eleganckie obuwie skórzane oraz pasek – najlepiej, jeżeli utrzymane są w tym samym odcieniu.

Smoking na ślub – oryginalny i elegancki

Smokingi Warszawa na ślub to rozwiązanie, które w naszym kraju cieszy się coraz większym powodzeniem. Dzieje się tak, ponieważ coraz więcej osób stawia na oryginalność – zwłaszcza podczas tak ważnego dnia, jakim jest ślub. Jeżeli więc znudziły Cię powszechne, wręcz oklepane propozycje, wybierz coś naprawdę wyjątkowego, czyli smoking. Znakiem charakterystycznym tego eleganckiego ubioru są klapy wykonane z połyskującego atłasu lub jedwabiu. Podobnym materiałem powleczone są guziki na marynarce. Natomiast na spodniach wzdłuż nogawek znajdują się lampasy. Jak go nosić, żeby prezentować się elegancko? Przede wszystkim, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Po pierwsze, do smokingu zawsze zakładamy muchę – powinna być czarna, wykonana z jedwabiu. Zamiast paska nosi się szelki lub specjalny pas smokingowy – także wykonany z połyskującego materiału. Smoking na uroczyste okazje utrzymany jest w czarnym odcieniu, podobnie jak lakierowane obuwie. Jednym prawidłowym odcieniem koszuli do niego jest biel. Inne dodatki takie jak rękawiczki czy poszetka również powinny być utrzymane w białym odcieniu.

Frak – najbardziej elegancki strój wieczorowy

Natomiast frak należy do najbardziej eleganckiego stroju wieczorowego – wyróżnia się wyższym stopniem formalności niż garnitur i smoking. Jego znakiem charakterystycznym są wydłużone poły oraz klapy pokryte połyskującym atłasem. Spodnie także posiadają lampasy. Na marynarce umieszczone są guziki w równoległych rzędach, których nie powinno się zapinać. Frak nosi się wraz z białą, pikowaną kamizelką wykonaną z bawełny. Bardzo ważny jest dobór koszuli – nie może to być zwykły model, ale taki przeznaczony do noszenia wraz z frakiem. Koszula taka jest usztywniona z przodu i ma zagięte rogi kołnierza. Do takiego zestawu konieczne należy założyć białą muchę, wykonaną z tego samego materiału co kamizelka oraz białą poszetkę. Reszta dodatków jest utrzymana w równie eleganckim charakterze – obuwie powinno być czarne i klasyczne, podobnie jak skarpetki. Warto pamiętać, że do takiej stylizacji nie pasuje zegarek na rękę – jedyną dopuszczalną opcją jest taki na łańcuszku, chowany do kieszeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here