ostropest

Olej z ostropestu tłoczony na zimno, jest to ekologiczny i niezwykle wartościowy produkt, który ma wiele cennych właściwości. Jest on tłoczony z polskich ziaren i w jego składzie znajdziemy sylimarynę. Ten właśnie olej już od dawna jest wykorzystywany zarówno w kuchni, jak również w celach zdrowotnych. Jest to produkt bardzo łagodny, który nie dominuje w smaku. Wyróżnia go piękny słomkowy wygląd, jak również niezwykły zapach. Olej tłoczony na zimno, to olej, który tłoczony jest w temperaturze poniżej 40 stopni Celsjusza. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

ostropest

Olej z ostropestu tłoczony na zimno – jakie właściwości ma ten produkt?

Głównym składnikiem, jaki zawiera olej z ostropestu tłoczony na zimno, jest kwas linolowy, który jest silnym, a przede wszystkim również skutecznym przeciwutleniaczem, który zabezpiecza organizm przed niekorzystnym wpływem wolnych rodników oraz innych związków, które niszczą komórki organizmu. W składzie tego oleju, jak już wspomniano powyżej, znajdziemy sylimarynę, która jest wartościową i bardzo rzadko spotykaną substancją, którą wyróżnia silne działanie oczyszczające, antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz antynowotworowe. Ponadto, olej z ostropestu jest uznawany za jedno z najbogatszych źródeł dobrze przyswajalnej witaminy E, którą wyróżnia silne działanie przeciwutleniające.

Sylimaryna w oleju z ostropestu tłoczonym na zimno

Sylimaryna, to po prostu związki pochodzenia roślinne, które składają się między innymi z flawonoliganów. Warto wiedzieć o tym, że to właśnie flawonoidy mają za zadanie zadbać dobre o naszą wątrobę, poprzez jej oczyszczenie oraz zregenerowanie. Przy tym warto podkreślić, że sylimaryna która znajduje się w oleju z ostropestu, także przejawia działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, rozkurczowe, żółciopędne oraz żółciotwórcze. Kiedy nasza wątroba jest już oczyszczana z wszystkich toksyn i innych substancji, to wówczas może działać na tyle dobrze, że będzie miało to bezpośrednie przełożenie na odpowiedni poziom cholesterolu we krwi, a zatem skutecznie zapobiegnie wytrącaniu się blaszek miażdżycowych.

Wpływ oleju z ostropestu na układ trawienny, pęcherzyk żółciowy i jelita

Olej z ostropestu tłoczony na zimno będący składnikiem codziennej diety, z całą pewnością złagodzi wszelkie dolegliwości żołądkowe. Olej ten poprawia i przyspiesza trawienie, szczególnie kiedy zjedliśmy obfity posiłek, a ponadto złagodzi i likwiduje względna i nadkwasotę żołądka. Za to wszystko odpowiada sylimaryna, jaka znajduje się właśnie w tym oleju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here