Facebook

Porządki w ogrodzie po zimie

Polub nas na Facebooku:

Wiosna przyszła szybciej niż myśleliśmy. Po lekkiej zimie, którą trudno porównać do poprzedniczek, wiosenna pogoda sprzyja zadbaniu o własną działkę i ogródek. Warto zainwestować czas w sprzątnięcie bałaganu, który samoistnie zrobił się dookoła domu. Zatem jaki powinien być pierwszy krok?

Porządki w ogrodzie po zimie

Porządki w ogrodzie po zimie należy zacząć od dokładnego zaplanowania działań i analizy tego co jest nam potrzebne. Oczywiście czasami akcesoria posiadamy w komórce przy domu, ale czasami konieczne jest nowe wyposażenie. Sklep z narzędziami Drillo posiada asortyment umożliwiający pracę w każdych warunkach. Można tu znaleźć mniejsze akcesoria, ale również większe, bardziej specjalistyczne.

Przykładem może być uniwersalna siekiera Stihl, która nadaje się zarówno do rąbania drewna na opał, jak i przycinania wystających konarów. Można tu znaleźć również piły mechaniczne, które pozwalają na przycinanie krzewów. Oczywiście samo kupno narzędzi nie sprawi, że ogród w cudowny sposób stanie się zadbany. Konieczne jest także zaplanowanie działań oraz zakup odpowiedniej roślinności. Wiele osób wychodzi z założenia, że nie warto zastanawiać się nad tym gdzie posadzić kwiatki, bo i tak nie wiadomo czy wzejdą na wiosnę.

Brak kontrolowania przez planowanie sprzyja chaosowi. Czasami wiejskie ogródki uroczo wyglądają kiedy nic nie jest zaplanowane, a roślinność wyrasta nie tam gdzie powinna, jednak w dzisiejszych czasach modny jest minimalizm oraz konsekwencja w działaniach. Nikt nie każe posiadać właścicielom nieruchomości wyłącznie ogrodów w stylu francuskim lub angielskim, gdzie głównym celem jest posiadanie równo przystrzyżonego trawnika i ozdobnych krzewów. Owszem, takie ogrody bardzo chętnie planują miasta, jednak my mamy dowolność w kształtowaniu swoich wizji.

Warto jednak wiedzieć gdzie co posadzić, aby rośliny przy sobie rosnące nie hamowały swojego wzrostu. Wbrew pozorom mogą być antagonistami wobec czego żadna nie wyrośnie w takim kształcie i rozmiarze w jakim byśmy sobie tego życzyli. Rzecz jasna konieczna jest do tego ogromna wiedza ogrodnicza. Obecnie można ją zdobywać z bardzo wielu źródeł. Przykładowo z internetu gdzie ludzie z całego świata dzielą się swoją wiedzą, doświadczeniem i inspiracjami. Przez sieć można kupić zarówno narzędzia potrzebne do hodowania i pielęgnacji roślin, jak i same cebulki roślin. Niespotykane kwiatki mogą teraz rosnąć w naszym ogrodzie bez żadnego problemu. Tak jak jednak wcześniej wspomniano warto zapoznać się z ich okresem wegetacyjnym oraz lubianym środowiskiem.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz