Printy na tkaninach

Designerskie meble wypoczynkowe różnego rodzaju stanowią dzisiaj nie tylko praktyczne komplety w ramach elementów wyposażenia wnętrz. Bez problemu mogą być również główną dekoracją całego wystroju. Dobór tkaniny tapicerskiej powinien być zawsze podyktowany indywidualnym gustem i potrzebami, natomiast nie ma wątpliwości, że projektanci wnętrz w każdym sezonie dyktują nowe trendy. Tym samym, meble tapicerowane mogą być nie tylko praktyczne i wygodne, ale również modne. Przedstawiamy materiały, które dzisiaj wybierane są najczęściej.

Printy na tkaninach

Ponadczasowa klasyka

Większość inwestorów wciąż decyduje się na rozwiązania klasyczne, bo to one są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem służą przez wiele lat, doskonale wpisując się w obowiązujące trendy. Tkaniny obiciowe bez względu na swoją strukturę czy zastosowanie, mają więc jednolity kolor. Od lat hitem jest szarość w różnym odcieniu, butelkowa zieleń, czerń, ale też beże czy kolory pastelowe. Wybór barwy powinien być zawsze podyktowany indywidualnymi upodobaniami, natomiast szczególną uwagę zwraca się na funkcje praktyczne. W przypadku materiałów tapicerowanych do mebli wybiera się z reguły te, które można z łatwością utrzymać w czystości.

Warto wziąć pod uwagę, że tkaniny we wnętrzach są wykorzystywane nie tylko w ramach wyposażenia mieszkania w meble z obiciem materiałowym. Bardzo często stanowią też doskonałe dodatki dekoracyjne, na przykład w postaci zasłon, firan czy obrusów albo poduch i pledów. Te mniejsze elementy aranżacji przestrzeni mieszkalnej mogą być wybierane wedle nie tylko rozmaitych kolorów, ale również wzorów, ponieważ bez problemu udaje się je wymienić wraz ze zmieniającą się modą.

Tkaniny z printem jako dekor

O tym, jak szeroki wybór wzorów tkanin oferują nam producenci, można z łatwością przekonać się, wchodząc na https://kameleon.pro/. Właśnie tam zamieszczona jest propozycja licznych materiałów z różnym printem, idealnych do dekorowania mieszkania. Tkaniny błyszczące, matowe, welurowe, to tylko jedne z szerokiej gamy, jaka jest dostępna.

Jakie motywy na materiałach są dzisiaj najmodniejsze? Które warto wybierać, by cieszyć się aranżacją wnętrz zgodnie z obowiązującymi trendami? Sami projektanci potwierdzają, że niesłabnącą popularnością cieszą się wzory roślinne, przede wszystkim te kwiatowe, ale też z motywem tropikalnych liści. Powodzeniem cieszą się również materiały z printem w postaci geometrycznych wzorów. Tego rodzaju dekor sprawdzi się doskonale we wnętrzach nowoczesnych i tych, które są urządzone w stylu skandynawskim. Hitem są także materiały z printem 3D. Te doskonale odwzorowują naturę albo motywy zwierzęce – wszelakie wzory cętek czy wężowej skóry są wciąż modne.

Jeśli decydujesz się na odważny print na materiale, który będzie stanowić główny dekor w Twoim mieszkaniu, zastosuj go tylko na niewielkich dodatkach i elementach, w innym przypadku może być nieco przytłaczający. Wybieraj raczej printy odpowiednie do stylistyki całego wnętrza, nie mieszaj wzorów, ponieważ całość może wydać się zbyt kiczowata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here