Facebook

Sekrety oświetlenia w sypialni. Co powinieneś wiedzieć na ten temat?

Polub nas na Facebooku:

Aranżacja sypialni to wyjątkowo ważna kwestia, ponieważ służy ona nie tylko do spania… Jaki z tego wniosek? Musisz zadbać o klimatyczny nastrój, który sprawi, że będziesz do niej wracał z przyjemnością! Jednym z najważniejszych aspektów w tym kontekście jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Które lampy do sypialni są warte uwagi? Na jakie światło należy postawić? Na te i wiele innych pytań, odpowiem w artykule!

Sekrety oświetlenia w sypialni. Co powinieneś wiedzieć na ten temat?

Strefy sypialni, czyli od czego zależy dobór oświetlenia?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale w sypialni wyróżniamy kilka stref. Są to m.in.:

  • strefa łóżka,
  • strefa garderoby,
  • strefa toaletki.

Ich liczba i rodzaj jest oczywiście uzależniona od Twoich indywidualnych potrzeb. Powyższe są najczęściej wymieniane, dlatego możemy uznać, że jest to najlepszy przykład. Wróćmy jednak do tematu samego oświetlenia. Jeżeli chcesz, aby Twoja sypialnia była funkcjonalna i „magiczna” powinieneś pamiętać, że każda strefa musi zostać właściwie oświetlona. Podstawą są oczywiście lampy do sypialni. Omówmy to sobie dokładniej. 

Strefa łóżka, czyli centralnego miejsca w Twojej sypialni

Nie ulega wątpliwości, że łóżko to najważniejsze miejsce w każdej sypialni. Pełni ono wiele istotnych funkcji. Jako środek przeznaczony do wypoczynku służy znakomicie jako m.in. miejsce do czytania. Z tego też względu strefa łóżka musi być odpowiednio doświetlona, aby nie zniszczyć sobie wzroku. W tym przypadku znakomicie sprawdzą się kinkiety, a więc oświetlenie dodatkowe. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że są one bardzo komfortowe w użytkowaniu i nie zajmują zbyt wiele miejsca w pomieszczeniu. 

Strefa garderoby i toaletki, czyli ulubione miejsce pań

Z wiadomych przyczyn oświetlenie strefy garderoby i toaletki zainteresuje przede wszystkim kobiety. Mówiąc o tych miejscach, mam oczywiście na myśli strefę szafy i wszystkich mebli w jej najbliższym otoczeniu. W tym wypadku chętnie stosowanym rozwiązaniem są lampki LED-owe montowane nad drzwiami szafy. Sprytne i efektowne!

To jak? Gotowy na małe zmiany w swojej sypialni? A może planujesz ją od podstaw? Niezależnie od tego, co jest powodem Twoich dylematów, na pewno sobie poradzisz! Pamiętając o powyższych zasadach z pewnością zaskoczysz wszystkich swoim wyczuciem estetyki. Aranżacja sypialni nie musi być trudna. Życzę powodzenia!

Udostępnij post

Opublikuj komentarz