Szyba wymiana opon

Zarządzanie flotą pojazdów to o wiele trudniejsze zadanie niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Oprócz zadbania o podstawowe aspekty, jak dostępność pojazdów czy zapewnienie każdemu z nich odpowiedniej ilości paliwa, ważne jest również utrzymanie ich w odpowiednim stanie. Zarówno naprawy, jak i czynności serwisowe potrafią dość mocno zdezorganizować nawet najlepszy plan. Co można zrobić, by ułatwić sobie wykonywanie najważniejszych zadań?

Szyba wymiana opon

Korzystaj z usług sprawdzonych mechaników

Eksperymentowanie z poszukiwaniem nowego, być może nieco tańszego mechanika, ilekroć któryś z powierzonych w Twoje ręce samochodów służbowych potrzebuje naprawy bądź czynności serwisowych, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Wiele spośród doświadczonych zarządców floty zwraca uwagę na to, że najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie jednego, zaufanego mechanika, z którym można nawiązać stałą współpracę. Poznaje on wówczas każdy z samochodów, zna jego mocne i słabe strony i może zasugerować, co powinno się wymienić lub naprawić, aby uniknąć poważniejszej awarii. W przypadku szukania mechanika „z łapanki” trudno oczekiwać na podobną współpracę czy pełne zaangażowanie. Przy regularnej współpracy można również liczyć na specjalną, niższą taryfę – szczególnie jeśli zarządzasz dużą flotą, w skład której wchodzi kilkadziesiąt czy kilkaset samochodów.

Rozważ korzystanie z mobilnych usług

Dlaczego powinny zainteresować Cię mobilne usługi? Ponieważ pozwalają one na zaoszczędzenie ogromnych ilości czasu i dają szanse na uniknięcie wyłączenia wielu samochodów z wykorzystania równocześnie. Dla przykładu mobilna wulkanizacja Warszawa pozwala na sezonową wymianę kół czy opon, jak również ich naprawę bez konieczności szukania i transportu samochodów służbowych do najbliższego warsztatu wulkanizacyjnego. Zamiast tego możesz skorzystać z usługi realizowanej na przyzakładowym parkingu – lub innej dogodnej lokalizacji – w najlepszym dla Ciebie czasie. Możesz więc wymienić opony na zimowe lub naprawić przebitą oponę poza godzinami pracy Twojej firmy, dzięki czemu rano pracownicy będą mieli do dyspozycji bezpieczny i gotowy do jazdy pojazd. Wszystko bez jeżdżenia do wulkanizatora – wystarczy jeden telefon.

Mobilne usługi mogą dotyczyć również wielu czynności serwisowych – jak np. wymiany płynów użytkowych czy pomniejszych napraw. Niektórzy mechanicy decydują się nawet na oferowanie poważniejszych napraw na miejscu, u klienta. Jeśli więc masz taką możliwość, to bez wątpienia warto skorzystać z takiej opcji – z pewnością zaoszczędzisz mnóstwo czasu i stresu związanego z transportem pojazdów do mechanika.

Ważna jest dobra organizacja – jak sobie ją ułatwić?

Zarządzając dużą flotą pojazdów, nie możesz pozwolić sobie na pomyłki – wyłączenie któregokolwiek samochodu z użytkowania oznaczać będzie ogromne, trudne do odrobienia straty. Dlatego bardzo ważna jest dobra organizacja – zapisywanie wszystkich nadchodzących wymian, przeglądów, opłat i napraw. Bez tego bardzo łatwo o bolesną w skutkach pomyłkę, które może wpłynąć na funkcjonowanie zarządzanego przez Ciebie przedsiębiorstwa. Dużą pomocą w organizacji są specjalne aplikacje – szczególnie te zaprojektowane z myślą o zarządcach flot – które automatycznie przypomną Ci o kończących się interwałach i zbliżających się wymianach czy opłatach. Choć związane są z pewnymi opłatami, to jest to inwestycja, na którą warto się zdobyć, bowiem ułatwia codzienną pracę oraz pozwala na bieżąco kontrolować stan każdego z oddanych pod opiekę pojazdów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here