Facebook

Domowe sposoby na zatoki

Polub nas na Facebooku:

Rewelacyjna metoda na ból zatok i chore zatokiInfekcje zatok bardzo często powodują ból i dyskomfort. Nie zawsze stosowanie leków z apteki przynosi ulgę, a nasilający się stan zapalny może powodować nie tylko bóle głowy, ale też nieprzyjemne uczucie ciągłego ucisku w okolicach czoła, nosa, oczu czy też skroni.

 

Jeżeli ból ten występuje lub nasila się w sytuacji pochylenia się do przodu, skłonu, szybkiej zmiany pozycji głowy, może być to infekcja zatok. Problemy z zatokami bardzo często połączone są z zalegającą wydzieliną, a problem ten odczuwamy najczęściej zaraz po wstaniu z łóżka. Problemów tych nie należy lekceważyć, bowiem infekcja nieleczona już na początku zachorowania może z czasem się nasilać, a im dłużej pozostajemy w takim stanie, tym trudniej później infekcję pokonać.

 

W leczeniu infekcji i bólu zatok mamy cały szereg domowych sposobów, które mogą okazać się pomocne. W artykule tym proponujemy inhalację, ale wykonaną w zupełnie inny sposób, niż tradycyjna „gorąca inhalacja” wykonywana przy użyciu gorącej pary z dodatkiem olejków eterycznych lub ziół. Niektórzy twierdzą, że gorąca inhalacja wręcz działa odwrotnie – poprzez ciepło i dużą wilgotność stwarzamy doskonałe warunki do dalszego rozwoju infekcji. Dlatego ten sposób wykonania inhalacji jest rewelacyjną alternatywą!

 

Przygotowanie

Do przygotowania potrzebne nam są tylko:
– olejek z drzewa herbacianego
– maseczka chirurgiczna
* powyższe produkty dostępne są w aptece

 

Na maseczce wylewamy od 3 do 10 kropli olejku z drzewa herbacianego, po czym zakładamy maseczkę i przez około kwadrans nosimy ją na twarzy. Możemy skupić się, aby częściej oddychać nosem, dzięki temu uzyskamy lepszy efekt. Metodę tą stosujemy nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Po kilku tygodniach stosowania infekcja i bóle zatok powinny zniknąć lub znacząco się zmniejszyć.

Olejek herbaciany na zatoki

Metoda ta jest o tyle przyjemna, że możemy ją stosować podczas normalnego wykonywania czynności domowych, oglądania telewizji, zabawy z dziećmi itd.

 

Wskazówka

Jeżeli chcemy, aby metoda była bardziej skuteczna powinniśmy zadbać, aby nie mieć „zatkanego nosa”. Pozwoli to na lepsze działanie olejku.

Jeżeli mimo wydmuchiwania nosa w tradycyjny sposób nadal czujemy, że mamy zatkany nos możemy zastosować bardzo skuteczną metodę z artykułu, który znajdziemy tutaj:
http://www.sposobydomowe.pl/zatkany-nos/
Metoda ta w kilka minut sprawi, że poczujemy ulgę. Następnie należy wypróbować opisany domowy sposób na ból zatok.

 

Dlaczego akurat olejek z drzewa herbacianego?

Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości grzybobójcze, bakteriobójcze, a także zwalczające wirusy. W dodatku jest to jeden z niewielu olejków, który w opisanej metodzie możemy wykorzystać w nierozcieńczonej formie.

Proponujemy również inne naturalne metody wspomagające leczenie zatok, które zostały opisane w innym artykule:
http://www.sposobydomowe.pl/bol-zatok/

Udostępnij post

Opublikuj komentarz