Jak pozbyć się zatkanego nosa w 3 minuty?

Jak pozbyć się zatkanego nosa w 3 minuty?Katar jest dla niektórych jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości podczas przeziębienia. W szczególności ten, który mimo wydmuchiwania nie daje uczucia całkowitego odetkania nosa. Sytuacja taka nie tylko powoduje dyskomfort, ale może też powodować uczucie gorszego słyszenia, zmianę barwy głosu, czy też ucisk w okolicach nosa i głowy.

 

Jedną ze skutecznych metod są spraye do nosa, które w kilkanaście sekund potrafią odetkać zatkany nos, jednak w większości przypadków możemy je stosować raz na kilka godzin, ale również nie dłużej niż kilka dni.
Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że możemy w całkowicie naturalny sposób (unikając aptecznych produktów) odetkać nos, którego nie możemy oczyścić z wydzieliny.

 

Skuteczna metoda oczyszczenia nosa – przygotowanie

Do przygotowania potrzeba nam tylko:
– ząbek czosnku,
– nitka,
– igła.

 

  1. Nawlekamy nitkę na igłę, i obieramy ząbek czosnku. Jeżeli to możliwe wybieramy ten stosunkowo mały, który zmieści się w dziurce od nosa. Jeżeli ząbek jest za duży odpowiednio nacinamy go.
  2. Następnie nawlekamy ząbek czosnku w taki sposób aby nitka przeszywała ząbek z dwóch stron. Nitka służy nam do łatwego wyciągnięcia czosnku z dziurki od nosa.

Zatkany nos

 

Pamiętajcie – nigdy nie stosujcie tej metody bez użycia nitki i przeszycia czosnku nitką! Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie stosujcie również tej metody zbyt często, bowiem dojdzie do podrażnienia śluzówki oraz skóry wokół nosa.
Metoda ta poza oczyszczeniem nosa wspomoże nas również w walce z katarem i chorymi zatokami – czosnek ma bowiem bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości. Poza opisaną tutaj metodą proponujemy również inne domowe sposoby na katar:
http://www.sposobydomowe.pl/katar/

 

Wskazówka

Podczas stosowania tej metody trzeba być przygotowanym na obfite ilości wydzieliny z nosa oraz kichanie. Warto zatem zaopatrzyć się w chusteczki do nosa oraz talerzyk, na który będziemy mogli odłożyć na chwilę czosnek na nitce – podczas kichania zapewne samoczynnie wypadnie on z nosa i będziemy musieli ponownie przygotować czosnek, aby ponownie zastosować tą metodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here