Dynia na Halloween

Dynia na HalloweenDynia na Halloween to jedna z najpopularniejszych ozdób podczas święta, które wypada 31 października, czyli dzień przed obchodzonym w Polsce Świętem Zmarłych. Dynia stała się wręcz symbolem tego święta.

 

Zapewne wiele osób zastanawia się jak wykonać dynię na Halloween, jakie wzory można zastosować, a finalnie też zadajemy sobie pytanie czy wykonanie takiej ozdoby jest rzeczą trudną… Wiele osób zapewne rezygnuje z tego pomysłu uważając, że jest to pracochłonne a finalny efekt i tak nie będzie taki, jak z popularnych Halloweenowych zdjęć. Nic bardziej mylnego!

 

Chcemy powiedzieć, że wykonanie dyni jest bardzo proste, a przede wszystkim może dostarczyć wiele radości. Samo stworzenie dyni na Halloween może być też świetnie spędzonym czasem w gronie najbliższych.

Do wykonania dyni potrzebujemy oczywiście dyni dowolnego rodzaju oraz narzędzi, którymi będziemy tworzyć ozdoby. Bez wątpienia będziemy potrzebowali noża, a jeżeli chodzi o dodatkowe narzędzia mogą to być między innymi:
– śrubokręt gwiazdkowy lub śrubokręt płaski,
– dłuto,
– wiertarka,
– wkrętarka.

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej inwencji twórczej ale wspomniane wyżej śrubokręty, które każdy powinien posiadać w domu doskonale nadają się do przygotowania dekoracji dyni.

My podczas wykonania dyni zastosowaliśmy wzór, który sprawdzi się zarówno podczas Halloweenu jak również może być wykorzystywany podczas innych okazji. Dynia może być przecież symbolem jesieni i doskonale wpasuje się w anturaż mieszkania, podczas jesiennych lub zimowych wieczorów.

 

Przedstawiamy w kilku krokach jak wygląda przygotowanie dyni:

1. Na początek możemy umyć dynię, aby osiągając efekt końcowy dynia była piękna i błyszcząca.

Dynia na Halloween

2. Z dyni wycinamy górną część. Proponujemy wycięcie tego fragmentu dyni pod lekkim kątem, aby później odcięta górna część nie wpadała do środka.

Dynia na Halloween - nacięcie

3. Kolejny krok to wybranie zawartości dyni. Możemy do tego użyć łyżki stołowej, aby lepiej wyskrobać wnętrze dyni.

Dynia na Halloween - wybranie zawartości

Dynia na Halloween - wydrążona dynia

4. Następnie rysujemy wzór na dyni, aby podczas przygotowania dokładnie znać miejsce nacięcia i uzyskać oczekiwany efekt końcowy.
My po stworzeniu wzoru do wycięcia otworów użyliśmy wiertarki. Można też użyć śrubokrętu gwiazdkowego, który doskonale poradzi sobie z twardą warstwą dyni. Następnie, gdy posiadamy już mały otwór możemy użyć śrubokrętu płaskiego do dokładnego powiększenia otworu i nadania mu ładnego symetrycznego kształtu. W przypadku innych wzorów możemy użyć noża lub innych wspomnianych wyżej narzędzi.

Dynia na Halloween - wzór

 

Przedstawiamy efekt końcowy naszej pracy!

Dynia na Halloween - efekt końcowy

Dynia na Halloween - efekt końcowy w nocy

Dynia na Halloween - efekt końcowy w dzień

 

Pamiętajmy, aby podczas tworzenia ozdoby zachować szczególną ostrożność podczas używania ostrych narzędzi. Niektóre dynie mogą mieć bardzo twardą zewnętrzną warstwę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here