Kamień w łazience i pod prysznicem

Kamień w łazience i pod prysznicemKamień w łazience i pod prysznicem potrafi być bardzo trudny do usunięcia. Często stosujemy bardzo drogie środki, które są nieskuteczne. Dodatkowe szorowanie może pomóc usunąć kamień, jednak stwarza ryzyko zarysowań lub zniszczenia materiału i czyszczonej powierzchni. Najprostszą metodą jest użycie octu. Jest to metoda bardzo tania, a przede wszystkim skuteczna.

Ocet jest dostępny w każdym sklepie, a jego zakup to koszt zaledwie kilku złotych. Tylko tyle potrzeba, aby skutecznie pozbyć się kamienia i sprawić, że nasza łazienka będzie czysta.

Jeżeli kamień znajduje się w miejscu, w którym ocet może swobodnie stykać się z zabrudzoną powierzchnią (zagłębienia, rowki itd.) możemy wlać w to miejsce ocet i poczekać kilka godzin. Następnie przecieramy gąbką miejsce, do całkowitego usunięcia kamienia.

W przypadku, gdy kamień znajduje się w miejscu, w którym ocet i tak spłynie i nie będzie miał szansy przez dłuższą chwilę utrzymać się na czyszczonej powierzchni możemy zastosować użycie szmatki, którą nasączymy w occie i przyłożymy w to miejsce. Metoda ta dobrze sprawdza się na elementach baterii umywalkowej i samej umywalce.
Innym rozwiązaniem jest wymieszanie octu z mydłem, płynem do kąpieli lub płynem do naczyń. Roztwór taki wlewamy do butelki (następnie potrząsamy, aby wytworzyła się piana) lub spryskiwacza z końcówką, która pomoże w wytworzeniu piany. Piana dodatkowo utrzyma nasz roztwór z octem w zabrudzonym miejscu.

kamień w łazience i pod prysznicem
Ocet doskonale wyczyści zabrudzoną słuchawkę prysznicową.

Taką samą metodę możemy zastosować w przypadku słuchawki prysznicowej. W tym celu wykręcamy ją od węża, wlewamy ocet do naczynia i wkładamy w nie słuchawkę prysznicową. Po kilku godzinach wyjmujemy i przecieramy gąbką. Słuchawka będzie czysta, a strumień wody równy i mocniejszy.

Nie przejmujmy się również zapachem octu, bowiem bardzo szybko specyficzny i mocny zapach ulatnia się. Wystarczy zwykłe wietrzenie pomieszczenia, aby zapach zniknął.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here