Facebook

Laktator elektryczny – istotny dodatek do wyprawki

Polub nas na Facebooku:

Choć z pewnością karmienie piersią nie jest najważniejszą rzeczą, o jakiej się myśli w czasie ciąży i przygotowywania wyprawki, to jednak przychodzi moment, gdy zaczynamy się otaczać gadżetami, które mogą nam pomóc. Wtedy bardzo często na liście sprawunków pojawia się laktator elektryczny lub ręczny. I choć oczywiście nie każda mama po niego sięgnie, to wielu kobieto ułatwi on utrzymanie laktacji, powrót do aktywności zawodowej czy też elastyczną organizację czasu.

Laktator elektryczny

Jaki laktator elektryczny wybrać?

Nowoczesne urządzenia w pewien sposób zmieniły myślenie o karmieniu piersią. Dały także możliwość innym opiekunom, by spędzać ten wyjątkowy czas z maleństwem. Dla wielu kobiet to także argument, by jak najdłużej podawać dziecku najlepszy dla niego pokarm. Producenci oferują oczywiście cały szereg mniej lub bardziej innowacyjnych urządzeń, a każde z nich powstało z głębokiego zrozumienia potrzeb oraz fizjologii. Laktator elektryczny pozwala odciągnąć pokarm szybko, bez stresu i w komfortowych warunkach. To rewelacyjna opcja, gdy chce się wspomagać karmienie piersią oraz wtedy, gdy odciąga się pokarm, by mógł być wykorzystany, gdy mamy nie ma w domu. Oczywiście potrzeby każdej kobiety i każdego dziecka są inne, a także zmieniają się, więc warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, wybierając idealny laktator elektryczny.

Laktator elektryczny dopasowany do potrzeb

Mamy najczęściej mają dylemat, czy wybrać laktator elektryczny, czy też ręczny. Wiele w tej materii zależeć będzie od tego, jakie są ich oczekiwania. Przede wszystkim manualne modele będę tańsze oraz ciszej pracują. Z drugiej strony wymagają tego, by włożyć w cały proces dużo wysiłku. Odciąganie pokarmu jest możliwe dzięki stałemu pompowaniu dłonią. Natomiast laktator elektryczny będzie łatwiejszy i wygodniejszy w użyciu, a całą pracę za nas wykona silniczek. Warto wybierać takie modele, które naśladują naturalny rytm ssania dziecka. On oczywiście się zmienia, bo na początku maluszek wykonuje szybkie, krótkie ruchy, a potem tempo staje się wolniejsze, ssanie mocniejsze, by zebrać możliwie jak najwięcej mleka. Laktator elektryczny działa na baterie lub akumulatorki. Jest oczywiście droższą inwestycją, ale wiele mam podkreśla, że się ona opłaca. Pojedyncze urządzenie będzie doskonałe, gdy chce się sporadycznie odciągać pokarm. Laktator podwójny daje natomiast możliwość pobierania mleka z obu piersi jednocześnie. To znacznie skraca czas i jest świetnym rozwiązaniem, gdy odciąga się pokarm regularnie. Na przykład może to być związane z problemami zdrowotnymi lub z tym, że mama wraca do pracy, ale chce w dalszym ciągu karmić maluszka. Poza tym odciąganie pokarmu z obu piersi pozwala uzyskać więcej pokarmu, który dodatkowo ma wyższą zawartość tłuszczu i jest bardziej kaloryczny.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz