karmy dla psów

Na rynku karmy dla zwierząt dostępnych jest wiele różnorodnych rodzajów psiej karmy. Czy różnią się poszczególne typy karmy dla psów i którym psom należy je podawać? Zapraszamy do lektury!

karmy dla psów

Karma sucha

Karma sucha dobrej jakości to pełnowartościowy produkt spożywczy, który zapewni naszemu czworonogowi niezbędne substancje odżywcze. Sucha karma w porównaniu do karmy mokrej ma o wiele wyższą kaloryczność i dużo mniejszą zawartość wody. W codziennej diecie psa nie powinno zabraknąć suchej karmy dla psów. Ma ona bardzo dobry wpływ na uzębienie czworonogów (między innymi pomaga oczyszczać zęby z płytki bakteryjnej).

Karma mokra

Mokra karma dla psów zapewnia psiakom codzienną dawkę miękkich, wysokobiałkowych produktów. Takie pożywienie jest też bardzo dobrym dodatkowym źródłem wody. Jego konsystencja sprawia, że szczególnie nadaje się do spożycia przez małe psiaki i szczenięta, które mogą mieć trudności z rozgryzaniem twardej karmy suchej. Ponadto mokry pokarm jest dużo lepiej trawiony, co ma istotne znaczenie choćby w przypadku dolegliwości żołądkowych. Ponadto mora karma charakteryzuje się niebywałymi walorami smakowymi oraz aromatami, dlatego często jest to ulubiony rodzaj karmy dla psów, której czworonogi nie mogą się wprost oprzeć.

Karma monobiałkowa

Jak wskazuje jej nazwa, karma monobiałkowa posiada w swym składzie jedynie jeden rodzaj mięsa. Odróżnia to ten typ karmy od pozostałych standardowych karm, w których najczęściej stosuje się mieszanki kilku rodzajów mięsa. Jest to dobre rozwiązanie dietetyczne dla psów, u których została zdiagnozowana alergia na konkretny gatunek mięsa. Pozwala to zapewnić czworonogowi odpowiednią dla niego karmę w trosce o jego zdrowie i zadowolenie. Karma monobiałkowa przydatna jest także w diagnozowaniu alergii na konkretny rodzaj białka, które uczula psa

Karma bezzbożowa

To z kolei propozycja dla psiaków borykających się z alergią na zboża. Produkty bezzbożowe to wysokobiałkowe, zróżnicowane dania, które w swoim składzie mają szereg innych wartościowych składników, z powodzeniem rekompensujących brak zbóż w składzie. Bezzbożowe karmy dla psów, z uwagi na swój wysokobiałkowy skład mogą być stosowane także u zwierzaków bez alergii.

Superfood dla psa

Na rynku żywności dla psów nie mogło też zabraknąć psiego superfood. Pokarmy z tej kategorii to wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, które w swym składzie zawierają jedynie minimalną ilość substancji konserwujących, niezbędną dla zachowania higieny produktu. Taka karma będzie idealnym rozwiązaniem szczególnie dla psów wrażliwych na wszelkie ulepszacze oraz dodatki konserwujące. Psie superfood może też stanowić doskonałe uzupełnienie codziennej diety zdrowych psiaków, bez względu na ich wiek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here