Domowe sposoby na łupież

Domowe sposoby na łupieżŁupież występuje, gdy nasza skóra staje się przesuszona, a w następstwie tego zaczyna się łuszczyć. Szczególnie dokuczliwe jest to, gdy posiadamy ciemne włosy lub ubieramy ciemną odzież. Łupież staje się widoczny i może wpływać na nasz komfort. Bez względu na to, czy jest on zauważalny, jeżeli zmagamy się z tym problemem – należy zadbać o wyleczenie łupieżu.

W pierwszej kolejności, gdy pojawia się problem związany z łupieżem zapewne sięgamy po sklepowe szampony, których reklamy zachęcają do zakupu. Czasami jednak nie są one skuteczne i problem powraca. Warto wtedy zastosować domowe sposoby, które wykorzystują naturalne składniki, dzięki czemu skóra naszej głowy jest mniej podrażniona.

 

Oliwa z oliwek

Drogocenne właściwości oliwy z oliwek zna zapewne wielu z nas. Poza tym, że doskonale sprawdza się jako środek spożywczy, nadaje się również do celów kosmetycznych. Mamy przecież kremy, mydła i inne kosmetyki z dodatkiem oliwek w różnej postaci.
W walce z łupieżem wystarczy smarować skórę głowy oliwą z oliwek. Zabieg wykonujemy przed myciem włosów, bowiem po użyciu oliwy włosy będą tłuste. Oliwę z oliwek wcieramy na kilkanaście minut, co jakiś czas delikatnie masując skórę głowy. Następnie spłukujemy szamponem – polecamy te z serii dla dzieci lub takie z najmniejsza ilością nienaturalnych dodatków.
Zamiast oliwy z oliwek możemy również zastosować olej kokosowy. Jeżeli jest on w formie stałej wystarczy przez kilka minut potrzymać go w dłoni, aby zamienił się w płynną.

 

Cytryna

Dobrze w walce z łupieżem sprawdzi się domowy sposób, oparty na wcieraniu w skórę głowy soku z cytryny. Możemy delikatnie wymieszać sok z wodą i w taki sam sposób jak w przypadku oliwy z oliwek wykonać zabieg.

 

Ocet jabłkowy

Jeżeli nasz łupież jest związany ze zmianami grzybicznymi na skórze głowy, doskonale w walce z nim sprawdzi się woda z octem. Proponujemy proporcje – 3 łyżki octu jabłkowego na szklankę wody. Po umyciu włosów płuczemy je mieszanką. Nie obawiajmy się intensywnego zapachu octu bowiem już po kilkudziesięciu minutach nie będzie on w ogóle wyczuwalny.

 

Płukanka z pokrzywy

Pokrzywa bardzo dobrze działa na włosy, ale również na łupież. Przygotujmy mocny wywar ziół z pokrzywy (z kilku torebek) i odczekajmy do całkowitego wystygnięcia. Płukankę z pokrzywy możemy z powodzeniem stosować po myciu włosów, gdyż nie natłuszcza ona włosów.

 

Olej rycynowy

Bardzo popularna domowa metoda naszych babć i dziadków oparta na oleju rycynowym, który dzisiaj jest trochę zapomniany. Olej nakładamy na głowę i pozostawiamy na kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Warto przy tym zadbać o to, aby nie pobrudzić przedmiotów i odzieży, bowiem olej jest bardzo tłusty. Można przy tym owinąć głowę folią lub ręcznikiem. Na sam koniec włosy należy bardzo dobrze wymyć i spłukać kilka razy, aby pozbyć się nadmiaru oleju z włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here