Facebook

Okna wielkoformatowe – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Polub nas na Facebooku:

Jasne wnętrze, duża ilość światła wpadającego przez wielkie szyby – wizja ta jest niezwykle kusząca. Nie da się ukryć, że dzisiaj okna wielkoformatowe biją rekordy popularności. Zanim jednak się na nie zdecydujemy, należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Okna wielkoformatowe

Duże okna a bezpieczeństwo

Duże okna nie tylko zapewniają sporą ilość naturalnego światła, ale też nowocześnie wyglądają. Stanowią one idealne wykończenie niemalże każdego wnętrza. Rozwiązanie to jest bardzo często proponowane przez architektów i wcale nie muszą oni długo przekonywać do niego. Producentów wielkoformatowych okien można znaleźć bez żadnych problemów – wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło „Novobudowa okna Kraków”. Osoby, które zastanawiają się nad wielkimi szybami, mają nieraz wątpliwości co do kwestii bezpieczeństwa dotyczących zarówno stabilności konstrukcji, jak i zabezpieczenia domu. Jeśli chodzi o stabilność, to szyby są umieszczone na odpowiednich profilach i posiadają specjalne wzmocnienia. Duże okna są stosowane w różnych budynkach, więc nie ma tu powodów do niepokoju.

Okna antywłamaniowe

Podobnie sprawa przedstawia się z zabezpieczeniem przed złodziejami. Decydując się na okna panoramiczne, poziom bezpieczeństwa domu czy też mieszkania nie ulega pogorszeniu. Technologia nieustannie idzie naprzód. Dzisiaj okna wielkoformatowe nie tylko zapewniają dużo światła, ale są również szczelne, dzięki czemu nie ucieka światło z wnętrza. Mało tego, zapewniają one również odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Zamawiając konkretny model, wybierzmy taki, który charakteryzuje się wysoką klasą antywłamaniowości. Niektóre okna wielkoformatowe są wyposażone w zaczepy uniemożliwiające wyważenie. Prócz tego, możemy zdecydować się na klamki z zamkiem lub też szyby z folią. To ostatnie rozwiązanie jest coraz częściej wybierane. Dlaczego? Otóż w razie zbicia szyby, nie rozpada się ona. Drobne kawałeczki przyklejają się do folii, co zwiększa bezpieczeństwo domowników.

Czyszczenie okien wielkoformatowych

Nie da się ukryć, że czyszczenie dużych okien zajmuje nieco więcej czasu. W przypadku parteru nie będzie z tym żadnego problemu. Jeśli natomiast okna wielkoformatowe zamontowano na piętrze, to stosuje się różne rozwiązania. Dzisiaj już nie tylko korzysta się z usług firm myjących okna, ale też coraz częściej można zamówić szyby samoczyszczące, które posiadają specjalną powłokę. Część zabrudzeń jest rozkładana za pomocą promieni UV, inne zaś podczas deszczu spływają z szyby, nie pozostawiając przy tym zacieków.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz