sprzatajaca firma

Choć remont niesie ze sobą wiele dobrego – nowe kolory na ścianach, nowe kafelki, nowe meble – sprzątanie po nim często jest wręcz katorżniczą pracą. Zajmuje wiele dni, wysysa całą energię życiową z człowieka, a ponadto zwykle końca nie widać. Jeśli niebawem czeka Cię sprzątanie po remoncie, koniecznie sprawdź nasze rady, które mogą Ci pomóc w Twojej sytuacji. 

sprzatajaca firma

Dobre przygotowanie to podstawa

Sprzątanie poremontowe https://magicclean.pl/sprzatanie-po-remontach-warszawa/ może okazać się znacznie łatwiejsze i szybciej wykonane, kiedy zaczniesz od dobrej organizacji i przygotujesz się odpowiednio do tych czynności. Koniecznie zaopatrz się w sprzęt, który może przydać Ci się podczas sprzątania po remoncie – chodzi tutaj o dobrej jakości odkurzacz, może być nawet budowlany, który pozwoli skutecznie usunąć kurz, pył, a nawet drobny gruz. Warto mieć pod ręką arsenał ściereczek, dobrej jakości wiaderko na wodę z płynem czy gąbeczki, którymi możesz lekko wyszorować podłogę czy meble. Podczas takich czynności świetnie sprawdzą się specjalne preparaty przeznaczone do kafelków, do podłogi drewnianej, do blatów kuchennych, do ceramiki i wielu innych powierzchni. Nawet do mebli możesz zakupić specjalną piankę, dzięki której zaopiekujesz się drewnianą powierzchnią oraz zadbasz o jej połysk.

Wszechobecny pył po remoncie i nierówna walka

Bardzo nierówna walka z niedawnym remontem to kwestia wszechobecnego pyłu i kurzu. Są to bardzo irytujące pozostałości, które możemy spotkać na wiele miesięcy po remoncie i nawet gruntowne sprzątanie nie da nam całkowitej gwarancji, że został usunięta ostatnia kropka kurzu.

Oczywiście nie znaczy to, że mamy sobie odpuścić każdą próbę ograniczenia ilości kurzu i pyłu. Wręcz przeciwnie – warto działać w tym kierunku od samego początku. Można użyć zwykłej folii zabezpieczającej, którą owinięte zostaną meble większe, jak i mniejsze. Tym sposobem kurz nie dostanie się, a jeśli jednak przedostanie się przez niedopatrzenie nasze, na pewno w znacznie mniejszej ilości.

Jeśli widzisz, jak wiele kurzu znajduje się w powietrzu, możesz postawić po prostu na wietrzenie mieszkania. Ten prosty zabieg pozwoli na pozbycie się choć części unoszącego się pyłu.

Zawsze sprzątaj od góry do dołu!

Żelazna zasada każdego sprzątania, zwłaszcza tego po remoncie brzmi, iż prace powinny odbywać się od góry do dołu. Oznacza to, iż każde pomieszczenie po kolei powinno być sprzątane od sufitu, aż po samą podłogę, nigdy w odwrotnej kolejności. Jest to metoda, która wykazuje się największą efektywnością. Nie trzeba później ponawiać sprzątania podłogi. Zazwyczaj zaczynamy sprzątanie przy lampie, którą również trzeba ogarnąć z pyłu i kurzu, następnie omiatamy sufit, ściany, meble, a na samym końcu zajmujemy się podłogą.

Warto zwracać szczególną uwagę na miejsca, o których w pędzie dnia codziennego się zapomina, a mianowicie o parapetach czy wnękach na kaloryfery. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić również futryny, gniazdka, listwy przypodłogowe i wiele innych miejsc. Skup się na sprzątaniu, aby później móc cieszyć się fantastycznym wnętrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here