stelaż

Większość osób rozpoczyna aranżację sypialni od wyboru odpowiedniego stelaża do łóżka. Nic dziwnego, ponieważ jest to zasadniczy element tego pokoju. Zapewni nam nie tylko spokojny sen, ale i relaks po ciężkim dniu. No ale jak wybrać odpowiedni model? Na co zwrócić uwagę? Lepsze są stelaże do łóżek w wersji regulowanej czy bez regulacji, w wersji sosnowej czy brzozowej? Odpowiadamy na te pytania w niniejszym artykule.

stelaż

Dlaczego stelaż jest taki ważny?

Wydawałoby się, że stelaże do łóżek nie są aż tak istotne. W końcu to tylko pewna baza, rama, podtrzymująca materac. To odpowiednia kołdra, poduszka oraz materac decydują natomiast o komforcie i spokojnym śnie. Nic bardziej mylnego. Właśnie ta baza ma kluczowe znaczenie. To ona wpływa na ułożenie ciała. Dodatkowo zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i doskonale odprowadza wilgoć. Z kolei dobrze wentylowany materac nie staje się miejscem gromadzenia bakterii i drobnoustrojów. W konsekwencji może nam służyć dłużej i efektywniej.

Postaw na solidny materiał wykonania

Dokonując wyboru stelaża do łóżka, należy zatem przede wszystkim wziąć pod uwagę materiał, z którego został wykonany. Na rynku znajdziemy przede wszystkim stelaże sosnowe, bukowe oraz brzozowe. Oczywiście dostępne są też modele z tworzyw sztucznych, ale powiedzmy sobie szczerze – nic nie jest tak solidne i trwałe, jak drewno. Najtańsze będą stelaże do łóżek w wersji sosnowej. Wraz z niską ceną idzie jednak nieszczególnie satysfakcjonująca wytrzymałość. Lepszym rozwiązaniem są stelaże bukowe albo brzozowe.

Z regulacją czy bez?

Wiele osób, kupując stelaże do łóżek, zastanawia się również nad wyborem modelu z regulacją lub bez regulacji. Jeżeli szukasz standardowego łóżka, wystarczy ci zwykły model bez regulacji. W sytuacji, w której borykasz się z różnymi problemami z kręgosłupem albo choroba powoduje, że w łóżku spędzasz znacznie więcej niż od 6 do 8 godzin w ciągu doby, musisz zastanowić się nad wersją z regulacją. Te modele umożliwiają bowiem swobodne uniesienie podnóżka oraz zagłówka. Możesz zatem dostosować kształt stelaża do preferowanej pozycji snu. W ten sposób wypoczynek jest bardziej komfortowy i skuteczny. Taki regulowany stelaż przyda się też osobom, które lubią w łóżku czytać lub pracować i potrzebują do tego wygodnej, półsiedzącej pozycji.

Stelaże do łóżek w parze z materacami

Często stelaże do łóżek sprzedawane są również od razu z pasującymi materacami. To wygodne rozwiązanie. Mamy bowiem dwa w jednym, bez konieczności dalszego biegania po sklepach i szukania optymalnego rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here