Facebook

Szafki na klucze – jaką wybrać?

Polub nas na Facebooku:

Szafki na klucze to elementy wyposażenia, które są niezbędne w wielu miejscach. Ułatwiają utrzymanie porządku wśród kluczy oraz zapobiegają ich zgubieniu. Jeśli są odkładane na miejsce – zawsze wiadomo, gdzie je znaleźć. Przydadzą się w każdym zakładzie pracy, domu, szkole, recepcji, hotelu i w wielu innych miejscach. Na co zwracać uwagę, wybierając szafkę na klucze?

Szafki na klucze

Parametry szafek

Szafki na klucze dostępne są w tak wielu wariantach, że bez trudu można wybrać taką, która spełni określone potrzeby. Szafka metalowa z szybką do zbicia lub bez, różnorodna pojemność i wielkość to podstawowe właściwości, którymi różnią się szafki. Depozytor może mieścić zaledwie jeden klucz ewakuacyjny lub więcej, np. 5 czy 10. W miejscach, gdzie używa się wielu kluczy np. w szkołach, szpitalach czy hotelach, trzeba wybierać spośród większych szafek na klucze. W ofercie sklepu https://magazynuj.pl/ znajdują się szafki nawet na 160 czy 200 kluczy.

Szafki do przechowywania kluczy można wybierać spośród wielu opcji. Najbardziej uniwersalne do szafki SK, mają różne wielkości oraz pełne drzwiczki; typ SKR to szafki z listwami, które można regulować, a szafki z przeszklonymi drzwiczkami to typ SK/S. Połączeniem wcześniejszych typów są szafki SKR/S – z regulowanymi listwami oraz szybkami.

Depozytory SK/2Z wyposażone są w dwa zamki oraz pełne drzwiczki. Typ SKE/BZ to szafka na klucz ewakuacyjny, do umieszczania na korytarzu lub klatce schodowej. Rozbudowany typ tej szafki to SKE, zawiera zbijak do szyb. Spośród takiego wyboru bez problemu można dobrać szafkę do każdego budynku.

Zalety szafek na klucze – dlaczego warto je mieć?

Materiał, z którego wykonuje się szafki na klucze to metal odporny na częstą eksploatację. Nie zużyje się więc szybko, a szafka będzie w użyciu przez lata. Kolor czerwony informuje o przeznaczeniu szafki, umieszczony jest w nim klucz do ewakuacji. Natomiast barwa szara jest uniwersalna, więc szafki pasują do każdego wystroju wnętrza.

Depozytory mają różne właściwości ułatwiające przechowywanie kluczy, więc szafkę można wybrać na ich podstawie. W ofercie dostępne są szafki z możliwością regulowania listew, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do klucza o każdej wielkości. Można także zdecydować się na szafkę z szybką w drzwiczkach, która pozwala na zajrzenie do środka bez konieczności otwierania szafki. Część depozytorów posiada podwójny zamek i jednocześnie pełne drzwiczki, co zapewnia większe bezpieczeństwo oraz pewność, że osoby niepowołane nie zobaczą zawartości szafki.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz