Skuteczna pielęgnacja ciała dla ochrony skóry

Ładna i słoneczna pogoda cieszy oko i ciało, ale potrafi przynieść mniej optymistyczne efekty dla naszej skóry. Dotyczy to osób o szczególnie wysuszonej skórze, które niestety szybko reagują na zmieniające się warunki zewnętrzne i mogą być zmuszone do rezygnacji z przyjemności, które taka pogoda przynosi. Czy na pewno?

Skuteczna pielęgnacja ciała dla ochrony skóry

Jak zadbać o skórę ciała?

Na rynku mamy szereg różnych opcji i możliwości, niemniej do problemów skórnych należy podejść w przemyślany i poważny sposób. Celem jest zapewnienie nawilżenia i pomoc w regeneracji skóry. Do wyboru mamy rozmaite kremy, mleczka, masła i balsamy do ciała. W zależności od potrzeby ich skład czy też ogólna formuła mocno się różnią. Do pielęgnacji całego ciała z wyjątkiem twarzy, mamy do dyspozycji kilka grup balsamów. Ich konsystencja jest dość lekka, łatwo się wchłaniają nie zostawiając tłustych smug. Są szczególnie polecane do skóry wyjątkowo suchej, która najczęściej występuje na łokciach, łydkach czy biodrach. Wśród składników powinniśmy odnaleźć substancje takie jak olejki np. migdałowy, arganowy lub jojoba, kwas hialuronowy oraz witaminy. Osoby o poważnych problemach dermatologicznych powinny zwrócić uwagę czy dany produkt jest w stanie zapewnić efekt opatrunku dzięki zwiększonemu udziałowi np. gliceryny czy też mleka owsianego. Balsam do bardzo suchej skóry Mixa to jeden z takich produktów. Dodatkowym atutem jest jego hipoalergiczność i formuła, która powstała pod medyczną kontrolą.

Sytuacje, w których nie możemy zapomnieć o balsamie do ciała to…

Oczywiście, jeśli zależy nam na jak najlepszych efektach, potrzebna jest regularność i stosowanie balsamu po każdym myciu. Ale często znajdujemy się w miejscach, które potem wymuszają na nas konieczność wyjątkowego potraktowania naszej skóry. Mamy tu na myśli m.in. wizyty na basenie, gdzie mamy do czynienia z wodą chlorowaną bądź ozonowaną – w obu przypadkach radykalne wysuszenie skóry. Nie inaczej jest po kąpieli w morzu czy jeziorze. Balsam okaże się także niezbędny dla osób regularnie uprawiających sport, czy to w pomieszczeniach zamkniętych czy na zewnątrz. To są sytuacje, po których nawilżająco – regenerujący balsam do ciała jest niezbędny. Wskazane jest nałożenie go jeszcze na wilgotną skórę, a dzięki lekkiej konsystencji o której pisaliśmy, dobry balsam do ciała nawilżający do suchej skóry szybko się wchłonie i nie zabrudzi odzieży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here