wazon

Dziś bardzo dużą uwagę przykładamy do tego, jak wyglądają nasze wnętrza. Chcemy, aby mieszkania czy biura prezentowały się jak najlepiej. Co prawda wiele zależy od gustu, ale często wybieramy minimalizm z delikatnymi dodatkami. Jednak wśród nas są też tacy, którzy twierdzą, że wnętrze będzie wyglądało lepiej, jeśli będzie zapełnione meblami i dodatkami takimi jak obrazy czy wazony dekoracyjne.

wazon

Jak dobrać wazony dekoracyjne do wnętrza?

Obecnie na rynku, jest wiele wazonów dekoracyjnych, w których możemy przebierać. Różnią się one kształtem, wielkością, kolorem, czy materiałem, z którego są wykonane. Podczas wyboru wazonu, warto zastanowić się, w jakim pomieszczeniu chcemy go ustawić i jaką funkcję będzie spełniał. Oczywiście, wszyscy wiemy, że wazony służą przede wszystkim do tego, aby trzymać w nich świeże, cięte kwiaty. Jednak coraz częściej wykorzystujemy je do innych celów. Wazony dekoracyjne jak sama nazwa mówi, są bardzo ważnym elementem, który udekoruje nasze wnętrze. Jednak wcale nie musi być wypełniony kwiatami. Obecnie te ozdoby wykorzystujemy jako świeczniki, tworzymy kompozycje ze sztucznych kwiatów, czy umieszczamy w nich dekoracyjne gałęzie. Warto, abyśmy zastanowili się, co najlepiej będzie oddawało charakter danego miejsca, dzięki temu stworzymy klimat, którego niejedna osoba nam pozazdrości. Ponadto możemy dobrać kształt wazonów czy ich barwę, tak aby komponowały się z kolorem ścian i innymi dodatkami. Bardzo ważną rolę odgrywa też wielkość wazonu dekoracyjnego. Jeśli pomieszczenie jest niewielki, to raczej nie powinniśmy stawiać na wysokie wazony, które zajmą sporą powierzchnię i mogą nas zwyczajnie przytłaczać.

Jak wypełnić wazony dekoracyjne?

Przede wszystkim powinniśmy postawić na nasz gust. Każdy wie, co lubi i co mu się podoba. Jednak wszystko zależy też od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jeśli chcemy stworzyć romantyczny klimat, to dobrym wyborem będzie wypełnienie wazonu świeczką lub kilkoma wraz z ozdobnymi kamyczkami, czy płatkami kwiatów. Natomiast jeżeli chcemy oddać naszą kompozycją surowość zimy panującej za oknem, to możemy kupić gotowe sztuczne gałęzie pokryte srebrnym szronem, który idealnie będzie pasował do zimnej pory roku. Jak widzimy, wazony dekoracyjne mają kilka zastosowań. Chociaż nawet puste są świetną ozdobą, która podkreśla osobliwy efekt wystroju danego wnętrza. Swoją funkcję spełnią również w biurach, czy recepcjach, nadając tym miejscom cieplejszego klimatu. Szczególnie jeśli zostaną wypełnione kolorowymi elementami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here