Peeling kawowy
Wykonanie:
Wykonanie peelingu jest bardzo proste, a przede wszystkim osoby, które piją kawę mieloną mogą wykonać go, bez ponoszenia dużych kosztów.
Do wykonania peelingu potrzeba nam kilka łyżek mielonej kawy, którą alternatywnie łączymy z odrobiną soli. W zależności od efektu, który chcemy uzyskać możemy wymieszać kawę z wodą lub z oliwą. Chcąc otrzymać efekt nawilżenia dodajemy odrobinę oliwy z oliwek, oleju arganowego lub oleju z pestek winogron.
Jako dodatek możemy również dodać szczyptę cynamonu, który również pomaga redukować pomarańczową skórkę (cellulit).
Inną przyprawą, którą możemy połączyć z kawowym peelingiem jest imbir, który wspomaga leczenie trądziku, pomaga oczyścić skórę oraz pory.
Ciekawe zastosowanie peelingu kawowego to zabieg, który częściej jest stosowany w salonach kosmetycznych niż w domu. Polega on na nałożeniu peelingu na ciało, a następnie owinięcie ciała folią spożywczą i okrycie ciała, w celu zwiększenia jego temperatury.
Właściwości peelingu kawowego:
Główne właściwości peelingu kawowego to między innymi efekt wygładzenia skóry, poprawa jej kolorytu, odżywienie i nawilżenie, jak również redukcja cellulitu i zmarszczek. Dodatkowo peeling kawowy poprawia krążenie i wspomaga usuwanie toksyn. Peeling taki można zastosować również podczas diety, w celu przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej.