Od zawsze towarzyszyły Ci rumieńce na twarzy, pojawiające się na skutek wysokiej temperatury, wysiłku fizycznego czy emocji? Twoja cera jest delikatna i skłonna do podrażnień? Często skarżysz się na dolegliwości takie jak swędzenie, pieczenie czy nadreaktywność? Prawdopodobnie masz do czynienia z cerą naczynkową, która przez cały rok wymaga delikatnej i umiejętnej pielęgnacji. Dowiedz się, jak o nią zadbać wykorzystując domowe sposoby oraz nowatorskie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
Cera naczynkowa – co powinieneś o niej wiedzieć?
Cera naczynkowa charakteryzuje się powstawaniem zaczerwień oraz pojedynczych nitek, które przebijają się przez skórę i powodują rumieńce. Nierzadko towarzyszy jej trądzik różowaty – szczególnie, jeżeli jest nieodpowiednio pielęgnowana. Istnieje wiele różnych przyczyn, które nasilają te dolegliwości. Między innymi zaburzenia hormonalne, nadciśnienie, stres, zła dieta, alkohol, gorące kąpiele lub warunki atmosferyczne. Pielęgnacja skóry naczynkowej to duże wyzwanie – przede wszystkim wymaga delikatnego traktowania. Warto unikać kosmetyków z zawartością alkoholu. Najlepiej sprawdzą się produkty dla alergików lub dostępne w aptece. W ich składzie pożądane są składniki takie jak witamina A,C oraz E. Do oczyszczania należy stosować delikatne mleczka. Wskazane są wszelkiego rodzaju maseczki i kremy o działaniu łagodzącym i wyciszającym, które dodatkowo wzmacniają barierę hydrolipidową. Bardzo ostrożnie natomiast należy podejść do peelingów i złuszczania skóry – na zabieg taki można się decydować nie częściej niż raz na tydzień. Najlepiej wybierać peelingi enzymatyczne, które są o wiele delikatniejsze, niż te gruboziarniste.
Domowe sposoby na cerę naczynkową
Stan cery naczynkowej może poprawić za pomocą domowych sposobów. Przygotowane z kuchennych składników maseczki i kremy potrafią przynieść jej ulgę i złagodzić zaczerwienienia. Na jakie produkty warto postawić? Między innymi na naturalne olejki tłoczone na zimno, na przykład olej z czarnuszki lub lniany. Znane są one z właściwości wygładzających i kojących oraz skutecznie dotleniają skórę. Poza tym, dobre efekty przynosi olej kokosowy – między innymi dzięki obecności witaminy E, kwasu laurynowego oraz wielu witamin. To uniwersalny produkt, który można stosować do demakijażu skóry, jej nawilżania lub jako bazę do produkcji naturalnych kosmetyków. Do ukojenia cery naczynkowej warto wykorzystać również aloes. Jest on znany ze swoich. zbawiennych właściwości kojących i wyciszających. Do innych produktów polecanych w walce z problematyczną cerą należą nagietek, rumianek oraz siemię lniane.
Zamykanie naczynek – na czym polega?
Trwałym i niezawodnym sposobem, aby pozbyć się nieestetycznych żył na twarzy, są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej – przykładem może laserowe zamykanie naczynek Warszawa. W trakcie tego procesu, dochodzi do kontrolowanego podgrzania krwi w rozszerzonym naczynku, co powoduje obkurczenie się jego ścianek. W efekcie dochodzi do trwałego zamknięcia się naczynka, co bezpośrednio wpływa na kondycję skóry. Zabieg laserowego zamykania naczynek przebiega w kilku etapach. Najpierw lekarz przeprowadza krótki wywiad z pacjentem oraz analizuje ewentualne przeciwwskazania. Następnie przechodzi do oczyszczania skóry i wykonania peelingu, aby pozbyć się martwego naskórka.