Domowy peeling

Domowy peelingPeeling, czyli mówiąc prościej jest to zabieg polegający na złuszczaniu martwego naskórka. Stosuje się go głównie w celu poprawy wyglądu skóry.

 

Sam peeling może być częścią innych zabiegów, które stosujemy w domu, np. po kąpieli możemy zastosować peeling całego ciała, a następnie wmasować olejek. Innym zastosowaniem peelingu jest złuszczenie naskórka przed nałożeniem kremu do rąk. Krem nałożony na złuszczoną skórę dłoni, lepiej wchłonie się i bardziej odżywi dłonie, nadając im zdrowszy wygląd.

 

Peeling prezentowany w niniejszym artykule możemy bardzo łatwo przygotować w domu w kilka minut. Jest on doskonałą alternatywą dla sklepowych peelingów. Pamiętajmy jednak, że w przypadku wrażliwej skóry, należy być ostrożnym i stosować peeling wykonując delikatne ruchy.

 

W artykule przedstawiamy trzy propozycje domowych peelingów.
Przepis na domowy peeling się bardzo prosty. Łączymy produkt bazowy (w naszym przypadku jest to sól, cukier lub kawa) z odrobiną wody lub oliwy oraz dodatkowymi przyprawami, które mają pozytywne działanie na naszą skórę.

 

Uwaga!
Pamiętajmy, że peeling kawowy może powodować zapychanie się odpływów w wannie, czy pod prysznicem. Kawa mielona nie rozpuści się bowiem w 100% tak jak ma to miejsce w przypadku peelingu cukrowego lub peelingu solnego.

 

Sprawdź nasze propozycje domowych peelingów:

peeling kawowy
peeling cukrowy
peeling solny

 

Kliknij w link, aby zobaczyć szczegóły i zapoznać się z właściwościami poszczególnych rodzajów peelingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here