Jak łatwo zrzucić kilogramy?

Jak łatwo zrzucić kilogramy?W internecie, w księgarniach, w sklepach, w telewizji, gazetach – z każdej strony jesteśmy „karmieni” różnego rodzaju super technikami, które mają na celu pomóc nam schudnąć. Dlaczego mimo tak ogromnej wiedzy, która jest na wyciągnięcie ręki, liczba osób z nadmiarem kilogramów, nie spada w szybkim tempie?

 

Być może my Polacy nie dostrzegamy problemu, ale statystyki w Stanach Zjednoczonych są alarmujące – co piąty Amerykanin jest otyły!
Jeżeli nie zaczniemy zmieniać naszych przyzwyczajeń, diety, spożywania produktów o niskiej jakości, to być może nas czeka podobny, smutny los… Nadmiarowe kilogramy to nie tylko efekty wizualne, ale również cała gama skutków ubocznych dla naszego zdrowia, funkcjonowania organizmu i rozwoju chorób.
Podziel się tą wiedzą
Jeżeli już wszedłeś/weszłaś na ten artykuł to być może zainteresował Ciebie ten temat i Ty również chcesz zgubić kilka zbędnych kilogramów. Jeżeli znasz kogoś, kto ma podobny problem – podziel się tym artykułem, gdyż dla kogoś wprowadzenie tej prostej zasady może być przełomowe w odchudzaniu i zachowaniu zdrowego trybu życia.
Ta jedna prosta metoda sprawi, że Twoje kilogramy będą spadały, a Ty poczujesz się znacznie lepiej. W dodatku ta metoda nie wymaga od Ciebie żadnego dodatkowego działania!

 

Na czym polega ta metoda?

Na początek ustalmy jedną istotną kwestię. W skrócie – aby schudnąć należy spożywać mniej kalorii, niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne.

W metodzie tej nie jest kluczowe, aby dokładnie obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, bo przyjmujemy, że w ciągu każdego dnia spożywamy podobną ilość pokarmów i podobną ich jakość, co daje nam podobną liczbę kalorii.

Aby zrozumieć tą bardzo prostą metodę wyobraź sobie, że Twoje zapotrzebowanie kaloryczne wynosi dokładnie 2000 kcal w ciągu dnia. Dla uproszczenia – przez 24 godziny zjadasz 5 posiłków, każdy po 400 kcal.

Właśnie te 5 posiłków po 400 kalorii równa się naszym 2000 kcal. Załóżmy również dla uproszczenia, że jedząc wspomniane 2000 kcal – nasza waga stoi w miejscu.
Oczywiście są to tylko założenia, bo to, ile kalorii potrzebujemy, zależy od naszego wieku, masy ciała, aktywności ruchowej, tego co i o której godzinie spożywamy…

 

Zadajmy sobie teraz pytanie i pomyślmy o tym przez chwilę…

Co się stanie jeżeli w ciągu dnia pominiemy jeden posiłek, np. śniadanie? Nasze zapotrzebowanie kaloryczne nadal wynosi 2000 kcal, zaś my przyjęliśmy 1600 kcal, czyli 400 kcal mniej…

Jeżeli zastosujemy tą metodę 3 razy w tygodniu, nasz deficyt kaloryczny w ciągu całego tygodnia wyniesie około 1200 kcal, co przełoży się na spadek wagi. Stosując tą metodę regularnie, tydzień po tygodniu zmniejszymy liczbę spożywanych kalorii, a co za tym idzie nasza waga będzie spadać.

Przyjmuje się, że 1 kilogram masy ciała to około 7000 kcal. Pomijając 3 razy w tygodniu 1 posiłek, w ciągu miesiąca ograniczamy spożycie kalorii o około 5000 kcal, co daje nam około utratę około jednego kilograma. Co najważniejsze, przy tak powolnym spadku kilogramów nie otrzymamy efektu jo-jo.

7000 kcal - 1 kg

 

Brzmi prosto? Taka właśnie jest ta metoda. Jest to bardzo łatwy, skuteczny, a zarazem przyjemny sposób, ponieważ nie wymaga od nas żadnego specjalnego przygotowania posiłków, kupowania wyselekcjonowanych produktów lub kontrolowania czasu przyjmowania pokarmów co do minuty.

 

Brak zjedzenia jednego posiłku i efekty „uboczne”

Większość z nas myśli jednak, że brak zjedzenia śniadania będzie skutkowało złym samopoczuciem, brakiem energii, bólami głowy, osłabieniem organizmu i tak dalej. Oczywiście może zdarzyć się taka sytuacja.

Jeżeli nasz organizm przyzwyczajony jest od kilku lub kilkunastu lat, do spożywania śniadania o podobnej porze, to oczywiste będzie, że w przypadku, gdy nie otrzyma go, może zareagować w nienaturalny sposób.

 

W związku z tym proponujemy zastosować okres przygotowawczy, który polegać ma na stopniowym przesuwaniu czasu spożywanego śniadania, aż do momentu, kiedy śniadanie zjemy o godzinie, w której normalnie powinniśmy jeść drugi posiłek. W taki sposób doprowadzimy do sytuacji, że będziemy w stanie w łatwy sposób pominąć pierwszy posiłek w ciągu dnia.
Zyskamy nie tylko zrzucenie kilogramów, ale również otrzymamy kilkanaście minut cennego czasu rano, ponieważ rezygnujemy tutaj z przygotowania i spożycia śniadania.

Jeżeli już przyzwyczaisz się do takiego sposobu żywienia to stanie się dla Ciebie to naturalne, a Ty poczujesz się lepiej i lżej. Z czasem nawet śniadanie może stać się dla Ciebie zbędne i naturalnie będziesz je pomijać, nie mając potrzeby wrzucenia czegoś „na ząb”.

Taka metoda to klucz do utraty wagi, ale również do ciągłej kontroli wagi na właściwym poziomie!
Jeżeli chcecie zrzucić więcej kilogramów, można pominąć zarówno śniadanie jak i kolację, jednak nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Da to nam pominięcie około 2400 kcal w ciągu tygodnia, co przełoży się na blisko 10 000 kcal, czyli około 1,5 kg w ciągu miesiąca.

 

Dlaczego nie możemy cyklicznie pomijać posiłków?

Nasz organizm przyzwyczai się do takiego stanu i zacznie oszczędzać kalorie, a przez to nasz metabolizm spadnie… Na pewno znacie osoby, albo znacie tą historię z własnego doświadczenia. Na początku nasza waga spada znacznie szybciej, a z czasem w ogóle przestajemy tracić wagę. Jeżeli zbyt szybko będziemy redukować kilogramy, jesteśmy narażeni nie tylko na efekt jo-jo, ale także na całkowite zatrzymanie utraty wagi.

 

Na koniec pamiętajmy!
Mimo zastosowania powyższej metody, bardzo ważne jest też to, jak wartościowe produkty spożywamy. Musimy dbać o jakość jedzenia. Bardzo ważne jest też, aby nie wiązać tej metody jako sposobu na wymówkę w spożywaniu śmieciowego jedzenia, bo przecież następnego dnia nie zjemy jednego posiłku…

W następnych artykułach przygotujemy kolejną porcję wiedzy, która pomoże schudnąć!

Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here