świeży zapach

Jednym z rodzajów gruczołów, które znajdują się na naszym ciele są gruczoły potowe. Choć pot bywa uporczywy i krępujący, pocenie się jest ważne, ponieważ w ten sposób dochodzi do regulacji temperatury naszego ciała. Dzięki temu procesowi nie dochodzi do przegrzania organizmu. Co zrobić w sytuacji, gdy pot pozostaje na skórze przez dłuższy okres czasu, a w dodatku powoduję nieprzyjemny zapach?

Poranny prysznic to podstawa!

Aby móc utrzymać świeżość przez większą część dnia, powinniśmy pamiętać o porannym prysznicu. Najlepiej podczas tej czynności zastosować żel do mycia ciała, o cytrusowym zapachu. Aby zwężyć ujścia gruczołów potowych, należy na zakończenie kąpieli polewać się przez chwilę lekko chłodną wodą. Dzięki temu mniej będziemy się pocić w ciągu dnia, a do tego się obudzimy. Co jest jeszcze ważne? Po wyjściu spod prysznica nie należy dość intensywnie wycierać się ręcznikiem, ponieważ może dojść do rozgrzania skóry, a wtedy gruczoły potowe znowu się uaktywnią.

A może warto zastosować antyperspirant?

Głównym zadaniem antyperspirantu jest zahamowanie wydzielania potu przez gruczoły potowe. Dzięki temu nie dochodzi do jego rozkładania przez bakterię i nieprzyjemnego zapachu w ciągu dnia. Większość antyperspirantów dostępnych na rynku jest bezzapachowa, albo posiada bardzo delikatną, odświeżającą woń. Jest to bardzo skuteczny kosmetyk, który działa do momentu, aż nie zostanie zmyty z powierzchni skóry.

Przeczytaj też: https://www.blogerka.pl/wypadajace-rzesy-jaka-moze-byc-przyczyna/

Zastosowanie wody toaletowej lub perfumowanej

Codzienna, poranna toaleta powinna zakończyć się zastosowaniem swojej ulubionej wody toaletowej lub perfumowanej. W sezonie letnim należy unikać perfum, ponieważ w swoim składzie zawierają dość sporą ilość olejków zapachowych, a gdy temperatury są wyższe, może to okazać się trudne do wytrzymania dla osób, które znajdują się w naszym otoczeniu.

Odświeżenie za pomocą mgiełki zapachowej

Alternatywą dla wody perfumowanej lub toaletowej może być mgiełka odświeżająca. Jej działanie jest wielokierunkowe, nie dość że nadaję naszej skórze piękny zapach, to jeszcze dodatkowo ją nawilża. Jej efekt utrzymuje się zazwyczaj około 3 godziny, po tym czasie można ponowić jej aplikację.

Kolejnym ciekawym pomysłem na odświeżenie w ciągu dnia jest życie wody termalnej. Ten rodzaj kosmetyku, podobnie jak mgiełka zapachowa ma szerokie działanie. Nie tylko odświeża, ale i dostarcza skórze wielu cennych minerałów.

Źródło: https://enjoye.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here