Facebook

Cellulit

Polub nas na Facebooku:

CellulitCellulit jest inaczej nazywany pomarańczową skórką. Problem ten dotyczy głównie kobiet. Od strony medycznej jest to niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Powoduje to nierównomierne ułożenie powierzchni skóry głównie w okolicach ud, bioder, pośladków i brzucha.
Często mówi się o dwóch rodzajach cellulitu: tłuszczowym i wodnym.

Pisząc ogólnie, głównym pomocnikiem w walce z cellulitem będzie zatem odpowiednia dieta. Unikajmy zatem słodyczy, fast-foodów, słodzonych napojów, tłustych potraw oraz używek. W zamian za to spożywajmy więcej owoców, warzyw, jedzmy lekkostrawnie, chudo i zdrowo.

Jak wyeliminować nadmiar wody, aby pozbyć się cellulitu wodnego? Główną przyczyną jest nadmiar sodu, który występuje przede wszystkim w soli. Zwracajmy zatem uwagę podczas zakupów słonych przekąsek oraz produktów zawierających glutaminian sodu.

 

Poniżej przedstawiamy domowe sposoby na cellulit:

Masaże pobudzające krążenie, masaż bańką chińską

Jest to chyba najlepsza metoda, dlatego prezentujemy ją na samym początku. Bardzo dobrze w walce z cellulitem sprawdzają się wszelkiego rodzaju masaże. Szczególnie polecany jest masaż bańką chińską (gumowa bańka – możliwość zakupu w każdej aptece). Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakładamy odrobinę oliwki, aby bańka mogła się delikatnie przesuwać po skórze. Bańkę zasysamy, a następnie wykonujemy ruchy kuliste lub podłużne. Należy pamiętać, aby bańka nie pozostawała przez dłuższy okres w jednym miejscu, bowiem może powodować to pojawianie się zaczerwienienia.

 

Ruch i sport

Każdy doskonale wie, że ruch pozytywnie wpływa na spalanie zbędnych kalorii, poprawia krążenie i redukuje tkankę tłuszczową. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia postarajmy się znaleźć kilka godzin w tygodniu na odrobinę sportu. Do domowych ćwiczeń w walce z cellulitem można zaliczyć przysiady, wszelkiego rodzaju wymachy i unoszenia nóg, ćwiczenia z hula-hop, ćwiczenia na steperze. Posiadając gumową piłkę możemy układając ją pomiędzy nogami unosić do góry.

 

Peelingi

Domowe sposoby na cellulit to również peelingi, które pobudzą krążenie i odżywią naszą skórę. Proponujemy najprostsze peelingi czyli peeling: solny lub cukrowy z dodatkiem olejków. W celu wykonania peelingu przygotowujemy sól/cukier – mieszamy z małą ilością wody, aby nie doszło do całkowitego rozpuszczenia. Taki roztwór mieszamy z olejkiem i masujemy nim skórę dotkniętą cellulitem. Możemy też przygotować peeling kawowy. Jeżeli posiadamy młynek bądź ekspres do kawy możemy nie wyrzucać zmielonej kawy tylko użyć jej do peelingu.

 

Napoje

Dobowy sposób , który wspomoże walkę z cellulitem to również picie zielonej lub czerwonej herbaty.
Herbaty te pobudzają metabolizm oraz pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Napój z ciepłej wody oraz soku z cytryny. Kompozycja ta doskonale pobudza przemianę materii oraz pomaga usuwać toksyny z organizmu. Dodatkowo zasadowy odczyn cytryny powoduje odkwaszenie organizmu.

Pamiętajmy, że przy problemach naczynkowych w miejscach objętych cellulitem, należy być ostrożnym. Zbyt intensywne peelingi i masaże mogą doprowadzić do pojawienia się nowych „pajączków”, dlatego zawsze sprawdźmy przed właściwym zabiegiem, czy metoda ta jest dla nas odpowiednia.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz