Cellulit, domowe sposoby na cellulit

CellulitCellulit jest inaczej nazywany pomarańczową skórką. Problem ten dotyczy głównie kobiet. Od strony medycznej jest to niewłaściwe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej. Powoduje to nierównomierne ułożenie powierzchni skóry głównie w okolicach ud, bioder, pośladków i brzucha.
Często mówi się o dwóch rodzajach cellulitu: tłuszczowym i wodnym.

Pisząc ogólnie, głównym pomocnikiem w walce z cellulitem będzie zatem odpowiednia dieta. Unikajmy zatem słodyczy, fast-foodów, słodzonych napojów, tłustych potraw oraz używek. W zamian za to spożywajmy więcej owoców, warzyw, jedzmy lekkostrawnie, chudo i zdrowo.

Jak wyeliminować nadmiar wody, aby pozbyć się cellulitu wodnego? Główną przyczyną jest nadmiar sodu, który występuje przede wszystkim w soli. Zwracajmy zatem uwagę podczas zakupów słonych przekąsek oraz produktów zawierających glutaminian sodu.

 

Poniżej przedstawiamy domowe sposoby na cellulit:

Masaże pobudzające krążenie, masaż bańką chińską

Jest to chyba najlepsza metoda, dlatego prezentujemy ją na samym początku. Bardzo dobrze w walce z cellulitem sprawdzają się wszelkiego rodzaju masaże. Szczególnie polecany jest masaż bańką chińską (gumowa bańka – możliwość zakupu w każdej aptece). Przed rozpoczęciem zabiegu na skórę nakładamy odrobinę oliwki, aby bańka mogła się delikatnie przesuwać po skórze. Bańkę zasysamy, a następnie wykonujemy ruchy kuliste lub podłużne. Należy pamiętać, aby bańka nie pozostawała przez dłuższy okres w jednym miejscu, bowiem może powodować to pojawianie się zaczerwienienia.

 

Ruch i sport

Każdy doskonale wie, że ruch pozytywnie wpływa na spalanie zbędnych kalorii, poprawia krążenie i redukuje tkankę tłuszczową. Jeżeli prowadzimy siedzący tryb życia postarajmy się znaleźć kilka godzin w tygodniu na odrobinę sportu. Do domowych ćwiczeń w walce z cellulitem można zaliczyć przysiady, wszelkiego rodzaju wymachy i unoszenia nóg, ćwiczenia z hula-hop, ćwiczenia na steperze. Posiadając gumową piłkę możemy układając ją pomiędzy nogami unosić do góry.

 

Peelingi

Domowe sposoby na cellulit to również peelingi, które pobudzą krążenie i odżywią naszą skórę. Proponujemy najprostsze peelingi czyli peeling: solny lub cukrowy z dodatkiem olejków. W celu wykonania peelingu przygotowujemy sól/cukier – mieszamy z małą ilością wody, aby nie doszło do całkowitego rozpuszczenia. Taki roztwór mieszamy z olejkiem i masujemy nim skórę dotkniętą cellulitem. Możemy też przygotować peeling kawowy. Jeżeli posiadamy młynek bądź ekspres do kawy możemy nie wyrzucać zmielonej kawy tylko użyć jej do peelingu.

 

Napoje

Dobowy sposób , który wspomoże walkę z cellulitem to również picie zielonej lub czerwonej herbaty.
Herbaty te pobudzają metabolizm oraz pomaga usuwać toksyny z organizmu.

Napój z ciepłej wody oraz soku z cytryny. Kompozycja ta doskonale pobudza przemianę materii oraz pomaga usuwać toksyny z organizmu. Dodatkowo zasadowy odczyn cytryny powoduje odkwaszenie organizmu.

Pamiętajmy, że przy problemach naczynkowych w miejscach objętych cellulitem, należy być ostrożnym. Zbyt intensywne peelingi i masaże mogą doprowadzić do pojawienia się nowych „pajączków”, dlatego zawsze sprawdźmy przed właściwym zabiegiem, czy metoda ta jest dla nas odpowiednia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here