Domowy sposób na odciski

Domowy sposób na odciskiOdciski, inaczej nazywane nagniotkami powstają w wyniku reakcji organizmu na ucisk. Występują w postaci zgrubionej warstwy skóry. Źle dobrane obuwie, ciągłe otarcia i ucisk może być przyczyną nagniotków.

Przed zastosowaniem specjalistycznych zabiegów w gabinetach możemy spróbować wielu domowych sposobów, które w wielu przypadkach okazują się skuteczne.
Pamiętajmy jednak, że i w tym przypadku profilaktyka odgrywa bardzo ważną rolę. Dbajmy o komfort naszych stóp, odpowiednie buty, kremujmy i pielęgnujmy stopy.
 
Poniżej prezentujemy kilka domowych sposobów na odciski i nagniotki:

 

Cytryna i ocet

Cytrynę dokładnie myjemy, następnie obieramy z niej kawałek skórki. Skórkę z cytryny wkładamy do octu i trzymamy przez kilka-kilkanaście godzin , aż dokładnie nasiąknie. Następnie przykładamy ją w miejsce odcisku (najlepiej na noc), zaklejamy plastrem. Zabieg taki powtarzamy kilkukrotnie.

 

Babka lancetowata

Roślina występująca w Polsce, dlatego też jest łatwo dostępna. Liść babki lancetowatej myjemy i osuszamy, następnie przykładamy w miejsce występowania nagniotka i przyklejamy w to miejsce plaster, aby liść babki lancetowatej stykał się z odciskiem. Czynność tą możemy powtarzać wielokrotnie – skóra po każdym zabiegu powinna być miękka. Pamiętajmy, że metodę tą należy stosować dosyć długo, gdyż jest ona delikatna w swoim działaniu, jednak przynosi pozytywne rezultaty.

 

Czosnek

Ząbek czosnku obieramy i kroimy na plasterki. Jeden z nich przykładamy na odcisk. Możemy uprzednio wymoczyć nogi w ciepłej wodzie, aby skóra była bardziej miękka, wtedy działanie czosnku będzie mocniejsze. W przypadku czosnku zalecamy kontrolowanie jak reaguje nasza skóra na czosnek. Możemy również nasmarować kremem okolice odcisku, aby zmniejszyć podrażnienia skóry.

 

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy posiada bardzo szerokie zastosowanie. Jednym z nich jest pielęgnacja skóry, a w przypadku odcisków olejek ten doskonale zmiękcza skórę w miejscu występowania nagniotków. Polecamy wcieranie kilku kropli olejku w miejsce odcisku. Możemy również zmieszać kilka kropli olejku rycynowego z kremem i taką maścią smarować odcisk.

 

Herbata

Jeżeli na co dzień używamy herbaty torebkowe, możemy wykorzystać je do walki z odciskami. Ostudzoną torebkę odciskamy i przykładamy ją w miejsce występowania odcisku. Możemy miejsce to owinąć bandażem. Czynność tą powtarzamy przez kilka do kilkunastu dni.

 

Kremy

Tak samo jak w przypadku dłoni, kremy możemy stosować również na stopy. Skóra na stopach potrzebuje też odpowiedniego nawilżenia i odżywienia. To sprawi, że będziemy mniej podatki na odciski.

 

Pamiętajmy, że jeżeli przez długi okres nasza walka z odciskami nie przynosi efektów, stan naszej skóry się pogarsza, pojawiają się dodatkowe zaczerwienienia lub stan zapalny – należy bezzwłocznie udać się do lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here