Zniszczone włosy

Zniszczone włosyWłosy podobnie jak dłonie, paznokcie, czy też skóra potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Wielokrotnie wydajemy bardzo dużo pieniędzy na sklepowe odżywki, maski i wizyty w salonach, w celu poprawy stanu naszych włosów. Za pomocą domowych sposobów jesteśmy w stanie nadać naszym włosom odpowiedni blask, odżywić je i sprawić, że będą zdrowsze i mocniejsze.

Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma domowymi sposobami na wzmocnienie włosów.

Maseczka bananowa

W celu zrobienia maseczki bananowej potrzebny jest dojrzały banan oraz jogurt naturalny, które dokładnie miksujemy. Maskę taką nakładam na włosy na około pół godziny. Polecana jest ona do regeneracji zniszczonych włosów.

 

Żółtka i oliwa z oliwek

W miseczce mieszamy żółtko jajka oraz oliwę z oliwek – około 1 łyżkę. Możemy również dodać kilka kropli witaminy E oraz witaminy A (witaminy w płynie kupimy w aptece). Taką maseczkę nakładamy na włosy i trzymamy przez kilkanaście minut do godziny przed umyciem włosów. Sekret tkwi tutaj w cennych właściwościach oliwy z oliwek jak i wartości odżywczych żółtka. Do maseczki możemy dodać również kilka kropli soku z cytryny. Domowa maseczka doskonale odżywia włosy.

 

Olejek rycynowy

Olejek rycynowy rozrobiony z wodą możemy wcierać we włosy. W celu zwiększenia skuteczności możemy włosy spiąć i owinąć folią, a następnie założyć czapkę. Wyższa temperatura i dłuższy czas kontaktu olejku z włosami sprawi, że efekty będą lepsze. Dzięki zastosowaniu olejku rycynowego włosy będą mocniejsze i bardziej lśniące, jak również odpowiednio nawilżone. Olejek rycynowy wzmacnia również końcówki włosa.
Uważać należy, jeżeli posiadamy jasne włosy, bowiem olejek rycynowy może sprawić, iż będą one ciemniejsze.
Pamiętajmy, że olejek rycynowy jest naturalną metodą i należy stosować takie zabiegi przez wiele tygodni, bowiem kilkakrotne zastosowanie nie da pożądanych efektów.

 

Drożdże do picia

Dostępne w każdym sklepie, używane głównie do wypieków. Mają jednak znaczenie również w przypadku kuracji pomagającej w kondycji naszych włosów. Małą kostkę drożdży dzielimy na porcję około 30-40 gram. Porcję taką zalewamy wrzącą wodą, rozpuszczamy i czekamy aż wystygnie a następnie wypijamy. Kuracja taka poprawia kondycję naszych włosów, zwiększa szybkość wzrostu włosów. Dodatkowo kuracja taka wpływa pozytywnie na paznokcie i cerę. Na początku stosowania mogą pojawić się wypryski i stan skóry może ulec pogorszeniu, jednak po kilku/kilkunastu dniach stan ten wróci do normy. Jeżeli nie chcemy korzystać z drożdży w formie kostki, możemy użyć tabletek drożdżowych.

 

Maska z drożdży

Drożdże możemy również stosować w formie zewnętrznej, bowiem dla niektórych smak drożdży jest nie do zniesienia. W tym celu rozpuszczamy kawałek drożdży w małej ilości wody, dodajemy dwie łyżki jogurtu, kefiru lub mleka oraz łyżkę oliwy z oliwek. Taka mieszanka wpływa pozytywnie na porost włosów, odżywia włosy i wzmacnia je.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here