Facebook

Piękne dłonie

Polub nas na Facebooku:

Piękne dłonieNasze dłonie są narażone na codzienne negatywne czynniki, które niszczą skórę i ich wygląd. Szczególnie w okresie zimowym zmagamy się z problemami takimi jak przesuszona i popękana skóra czy zaczerwienienia. Sytuacja ta jest o tyle niekomfortowa, że dłońmi posługujemy się na co dzień – podczas płacenia w sklepie, podawania dłoni na powitanie bądź podanie jakiegoś przedmiotu innej osobie. Piękne dłonie to nie tylko wygląd, ale również nasze dobre samopoczucie w kontaktach z innymi osobami.

 

 

Profilaktyka

Na początek należy zastanowić się co w naszym przypadku sprawia, że mamy zniszczone dłonie. U jednych może być to ciężka praca wykonywana dłońmi, u innych kontakt z detergentami podczas codziennych czynności takich jak zmywanie, czy sprzątanie. Pamiętajmy zatem, iż możemy korzystać z rękawiczek. Opakowanie gumowych rękawiczek to niewielki wydatek a chroni przed bezpośrednim kontaktem chemicznych substancji z naszą skórą. Możemy też zaopatrzyć się w grubsze rękawice wielokrotnego użytku.
W okresie zimowym pamiętajmy o noszeniu rękawiczek, bowiem kontakt z zimnem również wpływa negatywnie na stan naszej skóry.

 

Oliwa z oliwek

Bardzo dobrym sposobem jest kąpiel dłoni w oliwie z oliwek. Najlepiej działa tutaj lekko podgrzana oliwa, do której możemy dodać odrobinę soku z cytryny. W takiej mieszance moczymy dłonie przez kilkanaście minut. Wpłynie to zarówno na kondycję skóry dłoni jak również wygląd paznokci.

 

Kremy do rąk

Pamiętajmy o używaniu kremów do rąk tak często jak jest to możliwe. Jeżeli pracujemy biurowo możemy mieć pod ręką tubkę i kilka razy dziennie nawilżać dłonie.

 

Maseczka z ziemniaka i mleka

Wykonanie maseczki jest bardzo proste. Głównym składnikiem są ugotowane ziemniaki oraz odrobina mleka. W takim ziemniaczanym purre trzymamy dłonie kilkanaście minut.

 

Ogórek

Możemy zetrzeć ogórek na tarce i w takim roztworze trzymamy dłonie przez kilkanaście minut. Każdy kto choć raz stosował ogórka na skórę wie jaki przyjemny efekt odświeżenia występuje po takim krótkim domowym zabiegu.

 

Peeling do dłoni na bazie cukru i oliwy z oliwek

Kolejna mieszanka zawierająca w swoim składzie oliwę z oliwek. Do przygotowania domowego peelingu potrzebujemy cukier i oliwę z oliwek. Alternatywnie możemy dodać witaminę A oraz E w postaci żelowych kapsułek, które po nakłuciu igłą oddadzą swoją cenna zawartość. Taki peeling pomoże usunąć nam zniszczony naskórek, jednocześnie odżywiając skórę. Peeling wykonujemy kilka minut.

Po każdym zabiegu możemy dodatkowo nasmarować dłonie oliwą z oliwek i założyć rękawiczki, torebki foliowe lub po prostu owinąć dłonie folią, aby oliwa miała możliwość dłuższego działania, nie została zmyta lub wchłonięta przez materiał, np. podczas snu.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz