Domowe sposoby na mrówki

Domowe sposoby na mrówkiMrówki faraona w mieszkaniu lub ogrodzie mogą pojawić się niespodziewanie a ich ilość może przyprawić o ból głowy. Lubią one przede wszystkim miejsca ciepłe, a gdy mają dostęp do pożywienia potrafią stworzyć długi łańcuszek, którym podążają jedna za drugą.

Przede wszystkim w walce z mrówkami potocznie zwanymi faraonkami należy dbać o czystość i mieć na uwadze to, aby nie pozostawiać żadnego posiłku lub resztek pokarmu. Czasami bywa to trudne, bowiem wystarczą zwykłe okruchy czy pozostawiony pojemnik ze śmieciami, a przecież trudno opróżniać go kilkanaście razy w ciągu dnia…

 

Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów, które pomogą w walce z mrówkami:

Proszek do pieczenia

Jedna z najbardziej skutecznych metod to rozsypanie proszku do pieczenia w miejscach występowania mrówek. Proszek do pieczenia należy wysypać obficie.
Możemy również zrobić roztwór z proszku do pieczenia i wody, a następnie spryskać miejsca wędrówki mrówek.
Innym sposobem jest przygotowanie pułapki na mrówki. Na pokrywce od słoika umieszczamy łyżkę miodu, a dokoła pokrywki rozlewamy wyżej opisany roztwór. Mrówki idące do miodu wejdą w pułapkę.

 

Soda z octem

Metoda ta sprawdzi się doskonale, jeżeli znamy miejsce gniazda mrówek. W miejscu tym rozsypujemy sodę oczyszczoną, a następnie polewamy to miejsce octem. Roztwór skutecznie zabija mrówki.

 

Cynamon

Przyprawa ta doskonale odstrasza mrówki. Nie powinny one przekraczać granicy, gdzie jest rozsypany cynamon. Być może efekt nie nastąpi od razu, jednak cynamon skutecznie pomoże w walce z mrówkami.

 

Słodki roztwór

Do słoika wlewamy roztwór wody oraz cukru. Część mrówek wędrująca po wewnętrznej stronie słoika będzie wpadać do wody i po prostu się topić.

 

Pułapka z gazety jedzenia

Przygotowanie pułapki jest bardzo proste, a do jej wykonania wystarczy gazeta i kawałek niedojedzonego posiłku, który układamy na środku gazety. Prasę rozkładamy w miejscu niedalekim od drogi mrówek. Po kilku godzinach mrówki powinny otoczyć pokarm. Wtedy resztkę pożywienia wraz z mrówkami zawijamy i usuwamy z mieszkania. Pamiętajmy, aby wyrzucić gazetę w miejsce, gdzie mrówki nie rozprzestrzenią się dalej. Metoda skuteczna, jednak trzeba powtarzać ją od kilku do kilkunastu razy do całkowitego zniknięcia mrówek.

 

Boraks

Boraks jest to tani i ekologiczny środek, który znajduje zastosowanie w walce ze szkodnikami takimi jak mrówki i inne insekty. W celu przygotowania roztworu należy około 1/3 szklanki wody wymieszać z 5-6 łyżkami stołowymi cukru, aby powstała bardzo słodka mieszanka w formie papki. Jeżeli roztwór jest zbyt rzadki należy dodać więcej cukru. Bardzo słodka mieszanka ma za zadanie zwabić mrówki. Na koniec dodajemy do roztworu kilka łyżek stołowych Boraksu, mieszamy i układamy na pokrywkach od słoika niedaleko miejsc występowania mrówek.

 

Metody wspomagające

Umieściliśmy te metody w oddzielnej sekcji, bowiem można się nimi wspomagać w walce z mrówkami. Nie są one w 100% skuteczne, jednak przy dużej ilości mrówek metody można łączyć i na pewno dodatkowo zwiększą efekty naszej walki z mrówkami.
Należą do nich między innymi:
– polanie octem miejsc, gdzie mrówki wędrują,
– skropienie sokiem z cytryny otworów, z których mrówki się wydostają,
– rozsypanie soli w miejscu wędrówek mrówek

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here