Facebook

Płyn do mycia szyb

Polub nas na Facebooku:

Domowy sposób na płyn do mycia szybPłyn do mycia szyb można bardzo łatwo przygotować w domu. Do wykonania domowego płynu do szyb nie potrzebujemy żadnych specjalistycznych składników, a większość dostępnych jest w każdym sklepie spożywczym. Dodatkowo nasz środek będzie tani, a przede wszystkim naturalny i ekologiczny.

Głównym składnikiem domowego płynu do mycia szyb i luster będzie ocet, który powszechnie stosowany jest w kuchni. Ocet bardzo często wykorzystywany jest też jako środek leczniczy, kosmetyczny, a jak widać – doskonale sprawdzi się podczas sprzątania mieszkania.

 

Płyn do mycia szyb na bazie octu bez alkoholu

Jeżeli nasze zabrudzenia nie są intensywne, możemy przygotować wersję bez alkoholu. W tym celu wykorzystujemy wyłącznie ocet i wodę. Mieszamy go w proporcji około 20-30% octu, 70-80% wody.
Nie przejmujmy się specyficznym zapachem octu, bowiem ulatnia się on bardzo szybko. Wystarczy otworzyć okna na kilka godzin i po zapachu nie będzie ani śladu. Nie będzie on wyczuwalny także w mieszkaniu kilka godzin później, tak jak to ma miejsce w przypadku zapachu po pieczeniu np. ryb.

 

Płyn do mycia szyb z alkoholem

Domowy płyn do mycia szyb i luster wykonujemy tak samo jak w przepisie podanym powyżej. Jedyną zmianą są proporcje oraz dodatek alkoholu. W tym przypadku wykorzystamy bezbarwny denaturat. Proporcje mogą być następujące 60% wody, 30% octu, 10% denaturatu. Taka mieszanka poradzi sobie z bardziej uporczywymi zabrudzeniami.

 

Płyn do mycia z sokiem z cytryny

Jeżeli nie chcemy używać alkoholu, a dodatkowo chcemy wzmocnić działanie naszego domowego płynu do mycia szyb do mieszanki wody z octem dodajemy kilka łyżek soku z cytryny.

Gdy nie mamy octu możemy przygotować roztwór z samą wodą i denaturatem lub samą wodą z cytryną.

 

Dodatkowe wskazówki:
Do wycierania szyb używamy papierowych ręczników lub zwykłej szmatki.
Do polerowania zaś przydatne będą rajstopy – nie pozostawiają one smug.
Do polerowania doskonale sprawdzi się również zwykła gazeta – farba drukarska doda jej blasku i połysku.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz