Domowe sposoby na zapach w domu

Domowe sposoby na zapach w domuPrzyjemny zapach w domu to coś, co zapamiętujemy w pierwszej chwili podczas wizyty u innych. Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, dlatego warto zadbać o czyste i świeże powietrze, jak również piękny aromat naszego mieszkania. Ładny zapach to też ukojenie dla naszej duszy, a metody tutaj przedstawione mogą również mieć właściwości zdrowotne, relaksujące czy też uspokajające.

Na początek pamiętajmy, aby jak najczęściej wietrzyć mieszkanie. Otwierajmy okna, gdy wychodzimy do szkoły, pracy lub na krótki spacer. Pozwoli to na oczyszczenie powietrza oraz szybsze ulotnienie się brzydkich zapachów. Jeżeli gotujemy, smażymy lub pieczemy potrawy włączajmy okap kuchenny, który pozwoli „wyciągnąć” niemiłe zapachy z naszej kuchni. W przypadku, gdy nie mamy okapu możemy otworzyć okno.

 

Kadzidełka

Bardzo prosty i szybki sposób na pozbycie się przykrych zapachów w domu. Wystarczą do tego naturalne kadzidła. Obecnie w ofercie posiadamy bardzo szeroką gamę zapachów i każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo ważne jest, aby wybierając kadzidła zakupić te w pełni naturalne, bowiem część z nich zawiera sztuczne i chemiczne dodatki.
Jeżeli nie posiadamy podstawki pod kadzidełka możemy umieścić je przy zlewie, aby popiół z wypalanego kadzidła wpadał właśnie do niego. Nie umieszczajmy kadzidła przy akrylowych materiałach, które pod wpływem żaru mogą się delikatnie stopić. Zalecamy stosować tą metodę na zlewy metalowe bądź ceramiczne.

 

Kominki zapachowe

Kominki zapachowe to kolejny bardzo skuteczny sposób na eliminację przykrych zapachów. Potrzebna jest nam do tego mała świeczka, która podgrzeje wodę z dodatkiem olejków eterycznych. Parująca woda wraz z olejkiem nada naszemu mieszkaniu przyjemny i miły zapach. Pamiętajmy, aby kontrolować stan wody w kominku i uzupełniać ją. Co jakiś czas możemy również dodać kilka kropli olejku. Poza miłym zapachem kominek wprowadzi również bardzo miły nastrój w naszym pomieszczeniu.

 

Spryskiwacz powietrza

Bardzo często sklepowe odświeżacze powietrza nie są naturalne i zawierają dużo dodatkowych substancji. Przygotowanie w 100% naturalnego i ekologicznego odświeżacza powietrza jest bardzo proste, a do wykonania jego wystarczy woda, olejek eteryczny oraz butelka ze spryskiwaczem (kupimy ją w większości drogerii). Do butelki wlewamy wodę i kilkanaście kropli olejku w zależności od intensywności jaką chcemy otrzymać i od rodzaju olejku. Proponujemy przygotowywać mniejsze porcje naszego roztworu, aby olejek nie ulatniał się w stojącej butelce.

 

Spryskiwacz powietrza na bazie alkoholu

Jeżeli spożywanie cytrusy nie musicie wyrzucać skórek do kosza, bowiem przydadzą się one do przygotowania domowego odświeżacza powietrza. Skórki z cytrusów takich jak np. pomarańcze, grejpfruty czy cytryny kroimy w drobne paski, umieszczamy w słoiku i zalewamy wódką. Po kilku dniach kilka plasterków przekładamy do butelki z atomizerem, dolewamy odrobinę alkoholu otrzymanego ze słoika ze skórkami oraz dopełniamy wodą. Dzięki temu uzyskujemy naturalny odświeżacz powietrza na bazie własnoręcznie otrzymanych olejków pochodzących ze skórek z cytrusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here