Domowe sposoby na zapalenie pęcherza

Domowe sposoby na zapalenie pęcherzaZapalenia pęcherza nie można w żaden sposób lekceważyć. Mimo, iż na stronie podajemy domowe sposoby na różne dolegliwości, w przypadku zapalenia pęcherza konieczna jest wizyta u lekarza, bowiem zaniedbanie choroby może doprowadzić do zapalenia nerek i groźniejszych powikłań.

 

Niemniej jednak chcemy wskazać kilka wskazówek dotyczących profilaktyki oraz podpowiedzieć jak można zmniejszyć ryzyko zapalenia pęcherza. Dotyczy, bowiem ono, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak z racji budowy kobiecych narządów moczowo-płciowych problem ten występuje częściej u pań. Objawy zapalenia pęcherza to między innymi ból w podbrzuszu, trudności z oddawaniem moczu, częste wizyty w toalecie, brak równego strumienia podczas opróżniania pęcherza lub nawet krwiomocz.

 

Poniżej prezentujemy kilka domowych sposobów oraz wskazówek dotyczących profilaktyki i sposobach wspomagających walkę z zapaleniem pęcherza:

 

Woda z cytryną

Jednym z najprostszych sposobów jest picie wody z duża ilością soku z cytryny. Dzięki temu zmienimy pH, a tym samym ryzyko namnażania się bakterii będzie mniejsze.

 

Sok z żurawiny

Wiele preparatów wspomagających organizm w walce z chorym pęcherzem opartych jest na bazie żurawiny. Możemy spożywać suszoną żurawinę lub pić sok z żurawiny. Badania wykazują, bowiem, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod w leczeniu zapalenia pęcherza, zaś skuteczne działanie żurawina zawdzięcza zawartości kwasu hipurowego.

 

Zioła na pęcherz

W przypadku zapalenia pęcherza warto zastosować zioła, które mają działanie moczopędne. Do najbardziej popularnego i łatwo dostępnego zioła należy pokrzywa. Inne zioła o działaniu moczopędnym to między innymi ziele skrzypu, piołunu, bratka polnego, przetacznika, liść brzozy, kwiat bzu czarnego, lipy, owoc dzikiej róży.

 

Pietruszka

Ciekawym i bardzo tanim domowym sposobem na pęcherz jest spożywanie większej niż zwykle dawki witaminy C. Nie każdy wie, że doskonałym źródłem witaminy C jest natka pietruszki (ok. 170 mg/100 g). Dla porównania cytryna zawiera około 30 mg na 100 gram produktu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here