Domowy sposób na pastę cukrową

Domowy sposób na pastę cukrowąPasta cukrowa to naturalny i domowy sposób depilacji. Zastępuje ona wosk i inne kosmetyki, dodatkowo jest bardzo tania i szybka w wykonaniu. Inną zaletą jest mniejszy ból niż w przypadku wosku lub plastrów.


Pasta cukrowa w Polsce swoją popularność zyskała dosyć niedawno, jednak w krajach arabskich oraz krajach Bliskiego Wschodu stosowana była od bardzo dawna. Kobiety mieszkające w tamtych rejonach mają opanowaną sztukę tworzenia pasty cukrowej do depilacji niemal do perfekcji.

 

Potrzebne składniki

– cukier (około 2 szklanki)
– sok z cytryny (1/4 szklanki soku z cytryny)
– woda (1/4 szklanki wody)
– łyżeczka soli

 

Wykonanie

Do garnka wlewamy wodę, dodajemy cukier, sok z cytryny oraz łyżeczkę soli. Wszystko dokładnie mieszamy, a następnie podgrzewamy na małym ogniu. Ważne jest, aby podczas przygotowania pasty cukrowej cały czas mieszać roztwór, aby nie doszło do przypalenia, bowiem wtedy pasta cukrowa nie będzie nadawała się do użytku.
Gdy roztwór zacznie się gotować, zmniejszamy ogień do minimum cały czas mieszając. Mieszamy do momentu, aż tworząca się piana i sam roztwór będzie miał kolor lekko brązowy (miodowy). Proces mieszania od zagotowania trwa około 1 do 3 minut.
Po otrzymaniu konsystencji lekko klejącej wyłączamy ogień i czekamy, aż pasta się ostudzi. Następnie przekładamy do opakowania, w którym będziemy przechowywać pastę. Konsystencja powinna być lekko klejąca, a po całkowitym wystygnięciu – lekko twarda. Tak przygotowana pasta cukrowa jest gotowa do użycia.
Przy tej okazji warto wybrać takie naczynie, które będzie odpowiednie do późniejszego podgrzania pasty cukrowej w kuchence mikrofalowej lub do przyrządzenia kąpieli wodnej. Delikatne podgrzanie pasty ma ułatwić jej nakładanie i rozprowadzanie w miejscach przeznaczonych do depilacji.

 

Użycie pasty

Z opakowania wyjmujemy odrobinę pasty. Możemy delikatnie podgrzać pastę, aby byłą bardziej elastyczna, co ułatwi formowanie i rozprowadzenie na ciele. W tym przypadku upewnijmy się, iż temperatura pasty jest właściwa do rozprowadzenia na skórze, aby nie doszło do poparzenia. Jeżeli nie chcemy jej uprzednio podgrzewać, musimy przez kilka minut potrzymać ją w dłoni. Następnie rozprowadzamy w miejscu, na którym chcemy przeprowadzić zabieg. Czekamy kilka sekund i ściągamy pastę trzymając, trzymając ją za jeden z brzegów.
Niektórzy ściągają pastę pod włos, inni robią to z kierunkiem wzrostu włosa. Proponujemy samemu sprawdzić, która z metod sprawdza się lepiej, jest mniej bolesna i daje zadowalające efekty, jednak na pewno metoda pod włos będzie bardziej skuteczna.

Zaletą używania pasty jest również to, iż możemy ją wykorzystywać wielokrotnie. Kawałek pasty, który użyliśmy możemy ponownie uformować i kolejny raz użyć do depilacji.

 

Na koniec chcemy dodać, że istnieje bardzo wiele przepisów na pastę cukrową. Są też przepisy bez soli oraz te, w których proces gotowania trwa nawet kilkanaście minut. Pamiętajmy, aby nie zrażać się za pierwszym razem, gdyż na początku pasta może nie wyjść najlepiej. Warto spróbować zrobić pastę kilka razy, delikatnie eksperymentując z proporcjami oraz czasem gotowania, aby otrzymać zadowalające nas rezultaty i efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here