Spierzchnięte usta

Spierzchnięte ustaSkóra ust, podobnie jak skóra innych części naszego ciała wymaga odpowiedniej higieny i zabiegów. Stosujemy maseczki na twarz, peelingujemy ciało, dbamy o paznokcie, włosy, stopy, pięty… Dlaczego zatem bardzo często zapominamy o ustach, które również są nasza wizytówką?

 

Skóra ust jest bardzo delikatna, a przede wszystkim narażona na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, słońce, mróz itd. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym możemy spotkać się z problemami podrażnionych i spierzchniętych ust i warto wtedy zadbać o ich poprawę. Dzięki cyklicznemu stosowaniu opisanych niżej metod, możemy uniknąć problemów i cieszyć się pięknymi i zdrowymi ustami przez cały rok.

Na początek pamiętajcie, aby dodatkowo nie podrażniać ust, kiedy są one spierzchnięte. Unikajmy wtedy dodatkowego kontaktu z mrozem, wiatrem, unikajmy jedzenia kwaśnych, pikantnych, czy słonych potraw, które dodatkowo podrażnią usta. Nie używajmy również mocnych kosmetyków na bazie alkoholu do przemywania ust – spowoduje to dodatkowe wysuszenie i wydłużenie czasu gojenia.

 

Peeling szczoteczką

Peeling ust nie może być wykonywany w sposób zbyt mocny, bowiem jak wspomnieliśmy wcześniej skóra ust jest delikatna. Dobrze do przygotowania peelingu ust sprawdzi się szczoteczka do zębów. Polecamy zakup odrębnej szczoteczki, aby nie korzystać z tej, którą na co dzień myjemy zęby. Odpowiednia będzie szczoteczka z miękkim włosiem. Przed pierwszym użyciem pamiętajmy, aby wyparzyć szczoteczkę w gorącej wodzie. Peeling wystarczy wykonywać raz w tygodniu, aby zbyt mocno nie podrażnić skóry. Nie są potrzebne żadne dodatkowe środki nakładane na szczoteczkę – lekko zwilżona szczoteczka w zupełności wystarczy. Możemy jednak wykonywać peeling z nałożonym bezpośrednio miodem, aby jednocześnie otrzymać efekt zarówno peelingu, jak i odżywienia.

 

Peeling cukrowy

Standardowo, do wykonania delikatnego peelingu możemy użyć cukru, który świetnie złuszczy naskórek. Pamiętajmy przy tym, aby wykonywać bardzo delikatne ruchy, a samego peelingu nie wykonywać zbyt długo, gdyż może spowodować to podrażnienia. Poza ustami peeling cukrowy sprawdzi się do naturalnego peelingu innych części ciała.

 

Wskazówka:
Możemy również połączyć peeling z nawilżającym „kosmetykiem”. W tym celu mieszamy cukier z olejek, bądź miodem i w taki sposób wykonujemy peeling. Otrzymamy efekt złuszczenia, a jednocześnie nawilżymy usta.

 

Na następnej stronie przedstawiamy porady dotyczące odżywienia i nawilżenia ust bezpośrednio po zastosowanym peelingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here