Czosnek

W wielu artykułach wskazywaliśmy na pozytywne działanie czosnku jeżeli chodzi o działanie zarówno bakteriobójcze, jak i grzybobójcze. Czosnek zastosowany zewnętrznie doskonale sprawdzi się również w przypadku grzybicy stóp. Oczywiście użycie metody wymaga kontaktu z mocnym i specyficznym zapachem czosnku, jednak jest to dobry, a zarazem skuteczny domowy sposób na grzybicę.
W celu przygotowania mieszanki z czosnku na grzybicę stóp i paznokci obieramy czosnek i kroimy na drobne kawałeczki lub trzemy na tarce. Uwaga – ważne, aby czosnek był naturalny, wtedy mam pewność, że podczas wzrostu nie był on poddany dodatkowym substancjom chemicznym. Następnie czosnek umieszczamy w miseczce z oliwą z oliwek i dokładnie mieszamy. Taką mieszankę nakładamy na stopy i zawijamy folią spożywczą, aby nie powodować zabrudzeń i zintensyfikować działanie mieszanki. Następnie na stopy możemy nałożyć skarpetki. Taki „zabieg” najlepiej wykonać w weekend, aby przygotowana mieszanka została na naszej stopie przez 20-24 godziny.

 

Cebula

Podobnie jak w przypadku czosnku możemy przygotować środek przeciwko grzybicy na bazie cebuli. Możemy również przygotować wywar z cebuli, w którym będziemy moczyć całe stopy. W tym celu dużą ilość cebuli kroimy i gotujemy w małej ilości wody, aby otrzymać gęstą papkę. Następnie w tak przygotowanym gęstym wywarze moczymy stopy.

 

Nagietek

Nagietek to dobry środek w przypadku leczeniu różnego rodzaju ran i podrażnień. Nagietek wykazuje przy tym działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne. Stosowany zewnętrznie pomaga również w przypadku grzybicy stóp. Polecamy zewnętrzne stosowanie nagietka (np. w postaci odwaru ziołowego), po zakończonej kuracji sposobami przedstawionymi wyżej. Nagietek złagodzi podrażnienia skóry, jak również pomoże w walce z grzybicą stóp.

 

Przedstawiamy również kilka wskazówek:

  • pamiętajmy, aby pod prysznicem w publicznych miejscach – basen, sauna, siłownia – korzystać z obuwia do tego przeznaczonego – klapki,
  • ubierajmy przewiewne skarpetki i obuwie,
  • nie zakładajmy cudzych skarpetek, obuwia i nie korzystajmy z ręczników używanych przez inne osoby (akceptowalne są tylko świeże i wyprane ręczniki),
  • w przypadku wystąpienia grzybicy warto wyprać skarpetki oraz ręczniki w maksymalnej dozwolonej dla danego materiału temperaturze,
  • przed praniem możemy również na kilka-kilkanaście minut namoczyć materiał w occie jabłkowym – upewnijmy się jednak, że ocet w kontakcie z materiałem nie spowoduje jego zniszczenia,
  • polecamy również zastosowanie się do porad dotyczących przykrego zapachu stóp oraz przykrego zapachu obuwia, bowiem przedstawione tam wskazówki doskonale pomogą wyeliminować problem grzybicy stóp i paznokci.

 

 

Uwaga!

Podczas walki z grzybicą polecamy również zastosowanie odpowiedniej diety, unikanie przy tym słodyczy i cukru. Inna ważna wskazówka – jeżeli wydaje nam się, że grzybica została już w całości pokonana, warto jeszcze przez kilka do kilkunastu dni zastosować kurację, aby mieć 100% pewność, że grzybica nie powróci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here