Facebook

Wzdęcia

Polub nas na Facebooku:

Ruch

Siedzący tryb życia nie sprzyja odpowiedniej przemianie materii oraz poprawnemu trawieniu. Warto, zatem przez kilkanaście minut dziennie zażyć odrobiny sportu.

 

Masaż okolic brzucha

Czasami w celu złagodzenia dolegliwości związanych z nadmierną ilością gazów w jelitach wystarczy krótki masaż brzucha i jego okolic. Masaż najlepiej wykonywać rano, jednak odpowiednie będzie wykonanie go również przed snem oraz po obfitym posiłku. Technika masażu jest dowolna, pamiętajmy tylko, aby masaż nie był zbyt mocny.

 

Napar z cząbru

Do przygotowania naparu przeciwko wzdęciom należy około 10 gram ziela cząbru wsypać do pół litra wody, a następnie gotować przez okres 2 minut. Następnie przykrywamy napar i zostawiamy do ostygnięcia. Napar możemy spożywać rano i wieczorem. Poza pomocnym działaniem przy nadmiernej ilości gazów jelitowych, napar z cząbru pomaga przy biegunkach, nieżytach przewodu pokarmowego.

 

Całkowite wypróżnienie

Zapewne ta metoda znajdzie swoich przeciwników, jak i zwolenników. Jeżeli stosujemy zasady żywieniowe i trzymamy odpowiednią dietę a mimo to od dłuższego męczą nas wzdęcia, warto zastanowić się nad bardzo dokładnym wypróżnieniem jelit. Polecamy wykonanie tego „zabiegu” w dzień wolny od pracy, kiedy to nie musimy wykonywać żadnych obowiązków, bowiem możemy być lekko zmęczeni. Od rana proponujemy picie dużej ilości samych płynów i nie przyjmowanie żadnych pokarmów. Następną czynnością jest wypicie herbaty z liściem senesu (zioła dostępne w aptece). Zioła te pozwolą nam na bardzo dokładne wypróżnienie, bowiem być może nasze wzdęcia spowodowane są nagromadzeniem mas kałowych, które zalegają w jelitach. Takie wywołanie ostrej biegunki pozwoli je usunąć, przez co pozbędziemy się wzdęć. Metodę tą wykonujemy jednorazowo w przeciągu długiego okresu czasu, bowiem zbyt częste wywoływanie ostrych biegunek może doprowadzić do zaburzenia pracy jelit. Pamiętajmy również o przeczytaniu ulotki dołączonej do ziołowej herbaty z liściem senesu!

 

Pasożyty

Warto również przebadać się na obecność pasożytów, bowiem one mogą również powodować zaburzenia funkcjonowania organizmu, procesu trawienia, a co za tym idzie – powodować wzdęcia. Więcej informacji i domowe sposoby na pasożyty prezentujemy tutaj.

Udostępnij post

Opublikuj komentarz